Hodnota Bitcoinu v listopadu raketově soutpá

Cena Bitcoinu na BTC-E v Plus500 4.11.2015 kolem 6:00

Více jak 25% posílení Bitcoinu během 24 hodin

Virutální měna Bitcoin si za posledních 24 hodin připsala okolo 25% a dosáhla tak nejvyšší letošní ceny a také rekordu za posledních 12 měsíců. V době psaní zprávy je hodnota Bitcoinu okolo 400 amerických dolarů na burze BTC-E a 435 dolarů na burze Bitstamp.

Bitcoin začal posilovat již během října, kdy se jeho cena postupně zvýšila z 230 USD na burze BTC-E na 300 USD na téže burze na konci měsíce. První listopadové dny v porovnání s klidným vývojem ceny BTC dávají vzpomenout na divoký listopad před 2 roky, kdy cena raketově vyletěla z 200 dolarů za BTC na více jak 1100 dolarů.

Odborníci z branže se zatím nemohou zcela shodnout na tím, co stojí za současným prudkým růstem hodnoty Bitcoinu, ale zdá se, že na vině jsou 2 faktory – jednak posvěcení od Evropské Unie, že se z BTC neplatí DPH, ale hlavním důvodem je zřejmě zpřísňující se čínská kontrola finančních toků v běžných bankách, což zásadně zatraktivňuje alternativní měnu Bitcoin. Z Čínské burzy Huobi aktuálně také přichází největší objemy objednávek a ostatní burzy jí spíše sledují. Na Huobi je cena aktuálně přes 440 USD / BTC.

Aktuální kurz Bitcoinu v aplikaci Plus500, která používá kurzy z BTC-E:

Obchodovat s Bitcoinem lze i bez účasti na výše zmíněných burzách, a to prostřednictvím Plus500, které přebírá ceny z BTC-E a umožňuje obchodování s finanční pákou 1:5. Mějte na paměti, že obchodování s Bitcoinem i finanční pákou je však velice rizikové. Plus500 dává k novým účtům 500 Kč i bez nutnosti vkladu.


Obchodovat Bitcoin v Plus500

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *