Air bank je nejvstřícnější bankou za poslední čtvrtletí

Nejvstřícnější bankou působící na našem trhu je ve třetím čtvrtletí Air Bank. Porazila tak doposud vedoucí Fio banku, která se umístila hned za ní. Dále následuje Equa Banka, GE Money Bank a mBank. O výsledcích akce s názvem Vstřícná banka informovali pořadatelé.

Air bank se snaží nabízet svým klientům stále lepší služby, a díky tomu stoupá i její oblíbenost.

Air bank se snaží nabízet svým klientům stále lepší služby, a díky tomu stoupá i její oblíbenost.

V anketě Vstřícná banka se hodnotí tři složky (služby a produkty, bankovní poplatky a celková image). Air Bank zaujala hlavně díky inovovanému převodu hypotečního úvěru, který je možné provádět on-line nebo lze úvěr splatit předčasně a bez poplatků.

Tři složky, které jsou posuzovány, hodnotí odborná porota. Produkty a služby vyhodnocují lidé z řad finančních odborníků, kteří nejsou zaměstnanci ani spolupracovníci žádné z hodnocených firem. Bankovní poplatky a přehlednost ceníků hodnotí server bankovnipoplatky.com. To, jaká je celková image bank, hodnotí široká veřejnost. Výsledky jsou vyhlašovány pravidelně za každé čtvrtletí.

Air Bank porazila i Fio banku

Nejlepší hodnocení porotců si vysloužila poprvé v tomto roce Air Bank. Nahradila tak vedoucí Fio banku. Air Bank zvítězila s hodnocením 82,01 procent. Polepšila si tak oproti předchozímu čtvrtletí o 4,9 procent. Takto vysoké hodnocení banka získala díky své novince v oblasti hypoték – převod hypotečního úvěru. Převést hypotéku od jiné banky lze nyní on-line a navíc je možné kdykoliv hypotéku splatit bez poplatků. Klienti si mohou i kdykoliv navýšit splátky podle potřeby. Lepší hodnocení banka obdržela i v kategorii nízkých poplatků a v přehlednosti svého sazebníku.

Jak byly hodnoceny banky ve druhém a třetím čtvrtletí?

Banka

Výsledky za 2. čtvrtletí. 2015

Výsledky za 3. čtvrtletí. 2015

Air Bank

77,1

82,01

Fio banka

77,3

80,79

Equa Bank

75,4

76,88

GE Money Bank

70,09

72,17

mBank

69,2

71,12

UniCredit Bank

70,6

69,32

Zdroj dat: www. vstricnabanka.cz

Na druhém místě se v hodnocení umístila Fio banka, která do té doby vedla. I když si oproti druhému čtvrtletí polepšila o 3,49 procent, na první místo to nestačilo. Fio banka vede zejména díky svému investičnímu bankovnictví. Nabízí možnost požádat si o úvěr na obchodování s cennými papíry on-line nebo je možné získat slevu 450 korun na obchodování s cennými papíry. Ve třetím čtvrtletí také výrazně posílila a má již 520 000 klientů.

Equa Bank a GE Money Bank taktéž bodují

Na třetí pozici se v tomto kvartále umístila Equa Bank s hodnocením 76,88 procent. Svou pozici získala zejména díky nízkým poplatkům, což vysoce hodnotil server Bankovní poplatky, který právě toto hledisko hodnotí.

Pomyslnou bramborovou medaili pak získala jedna z velkých bank GE Money Bank. Tato banka se trvale drží v první pětici. Nyní zaujala zejména konsolidací úvěrů pro podnikatele a další pozitivum je i možnost biometrických podpisů.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *