Google výrazně zvyšuje své příjmy

Příjmy společnosti Google výrazně rostou. Vyplývá to z výsledků společnosti Alphabet, pod kterou spadá. Meziročně se zvedly o 18 procent a velmi překonaly veškerá očekávání. U některých experimentálních projektů se zvýšily ztráty, např. samořiditelná auta, balony, které šíří datové toky nebo kontaktní čočky se senzorem. Ty vzrostly na 3,6 miliardy dolarů.

Google má větší důvěru investorů než společnost Apple.

Google má větší důvěru investorů než společnost Apple.

Největší světová jednička Google roste zejména díky prodejům inzerce ukazující se na mobilních telefonech, a také stále velmi oblíbené službě YouTube. Toto jsou hlavní důvody, proč výsledky společnosti Alphabet hodně překonaly očekávání trhu. Alphabet se s přehledem stala nejcennější firmou světa. Hovoří o tom i uskutečněné obchody, které proběhly po uzavření hlavního trhu. Po oznámení výsledků vyskočily akce o 6,4 procent na 820 dolarů. Díky této částce by hodnota společnosti vyskočila na 550 miliard dolarů (více než 13,5 bilionu korun). Společnost Alphabet je na tom ještě o deset miliard dolarů lépe, než na kolik je ceněna společnost Apple, která byla po mnoho let jedničkou na trhu. Podle zveřejněných výsledků tržeb je Google světová společnost, která není závislá pouze na americký trh. Stačí zmínit společnost YouTube, u které osm z deseti utržených dolarů nepochází z USA. Podle řídícího partnera z investiční firmy Recon Capital to ukazuje na to, že z hodnoty YouTube je možné i nadále těžit.

Investoři chtějí vkládat své peníze

Některé investorské firmy okamžitě přispěchaly zvýšit své cílové ceny. Podle údaje, který ukazuje, jak analytici vidí vývoj kurzu akcie v ročním horizontu, je často částka vyšší než 900 dolarů. Analytici z RBC vidí cenu dokonce až na 1000 dolarech. V takové chvíli by měla Alphabet hodnotu až 670 miliard dolaru (16,6 bilionu korun). To je téměř hodnota, kterou přisuzovala burza loni na jaře společnosti Apple. Tehdy na tom byl Apple velmi dobře zejména díky úspěchu modelu iPhone 6, který vyšel na trh především kvůli zájmu spotřebitelů o větší displej. Od té doby však Apple poměrně ztrácí a důvěra u investorů klesá zejména z toho důvodu, že příliš nevěří jednomu jedinému produktu, i když je to osvědčený iPhone. Oproti tomu Google, respektive Alphabet, která označení Google převzala, si může díky zájmu investorů mnout ruce. Za poslední rok akcie posílily (pokud se započte i noční obchodování, kde je vždy aktivita o hodně menší) o více než 50 procent. V tom samém období přitom celá burza spíše klesala a index S&P 500 ztratil čtyři procenta.

Experimenty Google prodělávají

Příjmy Alphabet v posledním čtvrtletí roku stouply na 21,3 miliardy dolarů (520 miliard korun), a byly tak o 17,8 procenta vyšší než loni. Strukturu, která se nazývá Alphabet, vytvořili zakladatelé Googlu v létě loňského roku. Jejich cílem bylo zpřehlednění podnikání i vyšší transparentnost. Díky tomuto kroku mají investoři přehled, jaké sumy jsou investovány do experimentálních projektů. Například na samořiditelná auta, balony, které mají šířit signál na internetové připojení nebo kontaktní čočky se senzorem, který má hlídat hladinu cukru. Ztráty u těchto projektů dosáhly na 3,6 miliardy dolarů.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *