Nové pojištění dlouhodobé péče ve stáří Aegon

Aegon přišel s novou nabídkou pro seniory. Nabízí vůbec první pojištění pro osoby nad 50 let a pomůže s financemi na potřebnou péči. Statisíce Čechů musí ve stáří podporovat své příbuzné, protože již nejsou schopni se plně o sebe starat sami a jsou odkázáni na jejich péči. Jedná se přibližně o každého čtvrtého člověka, který se do 80 let stane závislým na péči druhých.

Každý čtvrtý se do 80 let stane závislým na pomoci svých příbuzných.

Každý čtvrtý se do 80 let stane závislým na pomoci svých příbuzných.

V současnosti je v České republice přibližně 300 tisíc lidí, kteří jsou odkázáni na dlouhodobou péči. Takřka polovina z nich se nemá šanci dostat do specializovaných zařízení, většinou vinou malé kapacity zařízení. Musejí tak zůstat v domácím prostředí a využít služeb najatých soukromých ošetřovatelů. Ve většině případů přicházejí v této situaci na řadu příbuzní. V České republice se věnuje domácí péči o příbuzného až 255 tisíc lidí. Často se však rodinní příslušníci kvůli péči o někoho blízkého musejí vzdát své práce takřka ze dne na den. Rodina přichází o příjem, což má za následek, že nemocný i pečující musejí spoléhat na finanční pomoc státu. Ta ovšem často ani nepokryje náklady na potřeby nemocného, natož aby z těchto peněz mohl žít i pečovatel.

Populace stárne a problém bude narůstat

V současnosti dostává státní příspěvek na dlouhodobou péči přibližně každý čtvrtý, a protože populace stárne, bude toto číslo neustále narůstat. Dlouhodobé statistiky říkají, že péče o dlouhodobě nemocné pacienti stojí stát až 20 miliard korun ročně a za asi 50 let se tyto náklady zvednou až o 200 procent. Je nutné hledat další možnosti, díky kterým bude možné se na stáří zabezpečit. Řešení tohoto problémů se chopila pojišťovna Aegon a přináší na trh nový produkt.

Pojištění dlouhodobé péče Aegon Care je první pojištění, které je určené přímo pro osoby od 45 do 80 let. Hlavním úkolem tohoto produktu je pomoci lidem se zajistit. Pokud by v pokročilém věku trpěli dlouhodobou nemocí, mohli by prostředky z pojištění použít například k zaplacení pečovatelky či k nákupu zdravotnických pomůcek. Pojištění pomůže i se zajištěním úhrady nákladů na péči nebo i některých nákladů, které z klasického státního příspěvku na péči nelze hradit. Umožní i platbu za odpovídající péči přímo doma nebo ve specializovaném zařízení. A zkrátka nepřijde ani pečující osoba, která se musela vzdát své práce. Klienti budou mít k dispozici tři varianty pojištění.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *