Bankovní rada ČNB má nové složení v Čele s Jiřím Rusnokem

V bankovní radě ČNB zasedali její noví členové. Nový člen bankovní rady Vojtěch Benda bude mít na starosti činnost správní sekce, dohled nad její prací, další nováček Tomáš Nidetzky se bude starat o sekci dohledu a sekci licenčních a sankčních řízení. Guvernérem se stal ve čtvrtek Jiří Rusnok, který nahradil odcházejícího Miroslava Singera.

Nový guvernér České národní banky Jiří Rusnok

Nový guvernér České národní banky Jiří Rusnok

Na prvním zasedání v novém složení si bankovní rada České národní banky rozdělila pravomoce. Vojtěch Benda bude mít na starosti dohled nad činností správní sekce, peněžní oběh a platební styk, dále ekonomický výzkum a pobočkovou síť. Další nově jmenovaný člen Tomáš Nidetzky se bude starat o sekci dohledu a sekci licenčních a sankčních řízení.

Bankovní rada má na starosti řízení organizačních útvarů ústředí a pobočky ČNB jako kolektivní orgán. Ředitelé sekcí i odborů odpovídají bankovní radě za to, že jejich agendy budou fungovat bez komplikací.

Nový guvernér se postavil do čela ČNB

Ve čtvrtek se do čela České národní banky postavil Jiří Rusnok, který nahradil Miroslava Singera ve funkci guvernéra. Tomu skončil šestiletý mandát a nemohl být znovu jmenován. Do sedmičlenné bankovní rady zasedli v pátek i Benda s Nidetzkým. V radě jsou místo Singera a člena rady Kamila Janáčka.

V únoru 2017 skončí i šestileté služební období v bankovní radě Pavlu Řežábkovi a Lubomíru Lízalovi. Během funkčního období prezidenta Miloše Zemana se v radě nevymění pouze viceguvernéři Mojmír Hampl a Vladimír Tomšík. Ti byli jmenováni na své druhé období Václavem Klausem v prosinci 2012. Funkční období Miloše Zemana skončí v březnu 2018. Zeman poprvé jmenoval do rady nového člena v loňském roce, kdy vystřídal Evu Zamrazilovou Jiří Rusnok.

Bankovní rada se stará o měnovou politiku ČR a rozhoduje o měnověpolitických opatřeních. Vedle měnové politiky má ČNB zodpovědnost i za dozor nad celým finančním trhem, včetně bank, pojišťoven a kapitálového trhu.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *