Na burzu vstupují First Data Corporation

Ve čtvrtek vstoupil na burzu největší provozovatel a vývojář software pro celosvětovou elektronickou platební síť. Cena akcie by měla činit 18 až 20 dolarů. Úpis akcií společnosti First Data patří mezi letos největší.

Na burzu cenných papírů v New Yorku se chystají světové společnosti First Data Corporation a Ferrari.

Na burzu cenných papírů v New Yorku se chystají světové společnosti First Data Corporation a Ferrari.

Společnost First Data Corporation je největším světovým provozovatelem systému umožňujícím platby kreditními kartami. Propojuje přes čtyři tisíce finančních společností a působí ve 118 zemích světa. Její hlavní činností je vývoj software pro elektronickou platební síť, zpracování plateb nebo poskytování nástrojů pro předcházení podvodů. V minulém roce zpracovala 74 miliard transakcí. Jedná se o 28 procent všech online transakcí v USA.

V letošním roce se bude jednat o největší primární úpis akcií. Jedna akcie světového gigantu v software pro online platby bude stát od 18 do 20 dolarů. Společnost své akcie oceňuje na více než 17 miliard dolarů.

V současné době je vstup na burzu poměrně riskantní, protože trh s akciemi si nevede příliš dobře. Až 60 procent společností, které spustily letos primární úpis akcií, obchoduje pod cenou. Celkově klesl počet obchodů o 43 procent.

First Data Corporation

Ve společnosti First Data působí jako výkonný ředitel a zároveň předseda představenstva Drank Bisignano. Ten započal svou kariéru jako viceprezident Lehman Brothers a First Fidelity Bank. Mimo to působil na různých vedoucích funkcích u Citigroup. V roce 2004 byl serverem Treasury and Risk označen jako jeden ze sta lidí, kteří nejvíce ovlivňují svět financí.

First Data vlastní investiční společnost KKR, a to od roku 2007. I nadále si tato společnost podrží majoritní podíl. Na newyorské burze cenných papírů budou akce společnosti označeny tickerem „FDC“, tedy stejným jako již jednou použila v roce 1992, kdy poprvé vstoupila na burzu.

Na burzu se chystá i Ferrari

Na burzu se chystá i automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA), která chce na burzu v New Yorku uvést akcie své divize Ferrari. Primární veřejná nabídka (IPO) by měla začít v úterý 20. října. V rámci IPO plánují prodat maximálně desetiprocentní podíl. Jeho akce by se měly obchodovat pod tickerem „RACE“ (závod). Cena za akcii se bude pohybovat okolo 48 až 52 dolary za akcii.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *