Co jsou to binární opce

Co jsou to binární opce?
Binární opce mohou představovat moderní způsob investování a přivýdělku z domova.

V České republice jsou binární opce poměrně neznámou možností, jak přijít k penězům. V poslední době se ovšem tyto obchodní instrumenty začínají těšit čím dál větší oblibě, a tak je možná načase proniknout hlouběji i do této problematiky. Především se jedná o poměrně jednoduchý finanční nástroj, díky kterému mohou na burze obchodovat i lidé, kteří teprve začínají a nechtějí na začátku investovat příliš mnoho. Minimální vklad se pohybuje okolo 100 USD (asi 2000 Kč).

Dá se říci, že se jedná o investování peněz na spekulaci vývoje ceny vámi vybraného aktiva. Vývoj se sleduje po určitou dobu, na kterou uzavíráte obchod. Je nutné zvolit aktivum, dobu spekulace a samozřejmě výši investice. Je možné spekulovat například nad poklesem či růstem ceny zlata oproti stříbru, jaký bude vývoj dvou podobně silných firem apod. Pokud váš předpoklad vyjde, získáte mimo své investice ještě navíc 80-85 % z investované částky, pokud nevyjde, jste na nule.

Co znamená binární?

Předpona bi- značí v řečtině číslo 2. Někdy se také binární obce nazývají digitální. Existují totiž jen dvě varianty možného výsledku. Slovo „binární“ tak vlastně znamená, že buď nedostanete po skončení a vyhodnocení obchodu nic nebo dosáhnete zisku, který znáte již předem.

Jestliže uvažujete o vytvoření nějakého pasivního příjmu a hledáte něco jednoduchého, kde nejsou nutné vysoké investice, nabízejí vám binární obce určitě rozumnou cestu. Z poměrně malé investice můžete za několik stovek vytvořit i pravidelný pasivní příjem.

Výhody binárních obcí

Tento způsob investování je velmi atraktivní pro čím dál větší počet lidí. Je to způsobeno zejména mnoha výhodami (vysoké potencionální zhodnocení, jednoduchost obchodování). Vstup na burzu nepřichází v úvahu pro 99 % lidí kvůli vysokým nákladům, díky obcím je možné začít obchodovat na burze s minimální částkou.

Co jsou to binární opce
Graf vývoje EUR/USD nabízí možnosti spekulace na vývoj ceny pomocí binárních opcí

Investor zná dopředu výši maximálního zisku či maximální ztráty: Toto je jedna z největších výhod binárních obcí. Obchodník má vždy dostatek informací o tom, kolik přesně může na daném obchodu vydělat a současně si i určí částku, kterou je ochoten případně ztratit.

Není nutné se soustředit pouze na určité druhy investičních nástrojů: Pomocí binárních obcí můžete obchodovat s různými finanční instrumenty např.: ropa, zlato, Bitcoin, Google, Apple a mnoho dalších

U klasického obchodování musíte čekat na dividendy nebo připsání zisků, zde ne: Binární obce jsou dané pouze na určitý časový úsek. Jestliže budete v investování úspěšní, dostanete zisk ihned na účet po ukončení obchodu.

Nemusíte investovat velké peníze: U většiny brokerů můžete obchodovat jednu obci již od 100 Kč, není tak nutné riskovat velké částky a přesto je možné dosáhnout slušného zisku.

Učit se můžete na demo účtu: Můžete si požádat o otevření demo účtu, kde se můžete cvičně vše naučit. Zde zatím neobchodujete s vlastními penězi, ale pouze pronikáte do oblasti investování. Jakmile získáte přehled, můžete si to vyzkoušet již „naostro“ a skutečně investovat.

Slušný výdělek: Binární opce mohou za krátký čas vydělat velmi slušné částky. Rozhodně jsou vyšší než třeba úroky na spořicím účtu u banky.

Komu jsou určené binární opce?

Obchodovat s binárními opcemi je vhodné pro každého, kdo chce vydělat nebo zúročit nějaké peníze. S obchodováním lze začít po dosažení zletilosti, tedy od 18 let. Žádné zásadní zkušenosti s burzou nejsou potřeba. Stačí mít jen internet a vlastní bankovní účet, ze kterého je možné vybírat peníze nebo je na něj vkládat. Je možné vybírat nebo vkládat peníze různými způsoby: bankovní převod, převod přes kartu, PayPal či Skrill. I když je obchodování s opcemi opravdu jednoduché, neznamená to, že každý má zaručen 100 % výdělek. Než se pustíte do obchodování, je určitě více než rozumné nastudovat několik textů a pochopit svět binárních opcí. Získáte tak dobrou představu a zároveň návod, jak do světa obchodu s opcemi a vůbec investováním proniknout.

Jak a kde obchodovat s binárními opcemi?

Každá binární opce má určitou dobu exspirace, tedy platnosti. Obchodování s nimi je tak omezeno časově. Doby se můžou různě lišit (minuty, hodiny). Obchodníka většinou zajímá zejména až stav na konci obchodu. Jakmile vyprší doba exspirace, zjistíte uzavírací cenu a pokud odpovídá vašemu předpokladu, získáte zisk.

Například koupíte opce Apple v hodnotě 34,6 a spekulujete, že jejich hodnota se za 45 minut zvýší. Za 45 minut se opce uzavře na 35,8, tedy se cena opravdu zvýšila a vy získáte zisk. Je důležité správně odhadnout směr, jakým se opce bude ubírat nebo určit nad jakou hranicí se bude cena pohybovat po té, co obchod skončí.

Pro obchodování je asi nejvíce oblíbený a doporučovaný broker TopOption, který je ověřený úzkou skupinou Českých obchodníků. Je považován za spolehlivého binárního brokera s regulací ČNB. TopOption je regulovaný v EU, má licenci České národní banky a Slovenské národní banky a zároveň vlastní obchodní platformu v češtině a českého manažera.

Rada na závěr

Jako všude i zde se mohou objevovat podvodné systémy na binární opce. V návaznosti na jejich rostoucí popularitu vzniká mnoho podvodných systému, které slibují 100 % výdělek tzv. bez práce a jakéhokoliv vzdělávání. Takovým slibům nikdy nevěřte a obracejte se raději na prověřené a zavedené systémy.