Fondy s pohyblivou úrokovou sazbou

Fond s pohyblivou úrokovou sazbou je fond, který investuje do finančních nástrojů s variabilní nebo pohyblivou úrokovou sazbou. Takový fond investuje do dluhopisů a dluhopisových nástrojů, jejichž úrokové platby kolísají s úrovní podkladových úrokových sazeb na rozdíl od placení příjmů s pevnou úrokovou sazbou. Největší výhodou je nižší stupeň citlivosti na změny úrokových sazeb ve srovnání s fondem nebo nástrojem s pevnou sazbou plateb. Fondy s pohyblivou sazbou apelují na investory, když úrokové sazby rostou, protože to povede k vyšší úrovni úroků či kupónových plateb.

Fondy s pohyblivou úrokovou sazbou jsou méně citlivé na změny úrokových sazeb než fondy s pevnou vazbou plateb.

Fondy s pohyblivou úrokovou sazbou jsou méně citlivé na změny úrokových sazeb než fondy s pevnou vazbou plateb.

Fondy s pohyblivou úrokovou sazbou jsou atraktivní investicí pro pevný výnos nebo konzervativní část portfolia. Může držet různé typy dluhopisů s pohyblivou úrokovou sazbou včetně dluhopisů a půjčky. Tyto prostředky jsou spravovány s různými cíli podobnými ostatním úvěrovým fondům. Strategie se mohou zaměřit na kvalitu a trvání úvěru. Úroky splatné na nástroji s pohyblivou úrokovou sazbou v rámci fondu s pohyblivou sazbou se liší v závislosti na úrovni definované úrokové sazby. Proto jsou méně citlivé na rizika trvání. Výnosy z podkladových investic fondu jsou spravovány správci portfolia a vypláceny akcionářům prostřednictvím pravidelného rozdělování. Distribuce mohou zahrnovat příjmy a kapitálové zisky. Distribuce jsou placeny měsíčně, ale je možné, aby platba probíhala čtvrtletně, pololetně nebo ročně.

Mimo nižší citlivosti na změny úrokových sazeb a schopnosti zohledňovat současné úrokové sazby umožňuje tento fond investorům rozdělit investice s pevným výnosem, neboť nástroje s pevnou úrokovou sazbou většinou tvoří většinu držených dluhopisů pro většinu investorů. Další výhodou je, že fond s pohyblivou úrokovou sazbou umožňuje investorovi získat na diverzifikovaném dluhopisovém nebo úvěrovém portfoliu i na poměrně nízkém investičním prahu více než při investici do jednotlivých nástrojů s větším objemem financí.

Při hodnocení fondu s pohyblivou sazbou musí investoři zajistit, aby cenné papíry, které drží fond, byly přiměřené jejich toleranci vůči riziku. Fondy s pohyblivou úrokovou sazbou nabízí různé úrovně rizika ve spektru úvěrové kvality s vysokým výnosem, nižší investice úvěrové kvality s výrazně vyššími riziky, ale s větším potenciálem pro vyšší výnosy.

Investice do fondu s pohyblivou úrokovou sazbou

Fondy s pohyblivou sazbou mohou zahrnovat jakýkoli typ nástroje s pohyblivou sazbou. Většina těchto fondů obvykle investuje do dluhopisů s pohyblivou sazbou nebo půjček.

Nejvýkonnějšími fondy v roce 2017 byly:

Fond příjmů s pohyblivou sazbou Catalyst/Princeton (CFRAX)

Fond kapitálové flotily Catalyst/Princeton měl roční výnos 7,07%. Investuje především do bankovních úvěrů s přednostním zajištěním s pohyblivou sazbou. Většina půjček fondu má úvěrové hodnocení BBB a B. Fond vyplácí měsíční rozdělení. V prosinci měla společnost čistou hodnotu aktiv ve výši 9,57 USD s dvanáctiměsíční distribuční výnosností ve výši 4,22%.

Fond Hartford Floating Rate High Income Fund (HFHAX)

Hartford Floating Rate High Income Fund měl roční výnos ve výši 5,08%. Fond investuje především do amerických a globálních bankovních úvěrů s pohyblivou sazbou. Více než 90% portfolia je investováno do úvěru s ratingy BB a B. Fond vyplácí měsíční rozdělení. V prosinci měla společnost čistou hodnotu aktiv ve výši 10,02 USD s dvanáctiměsíční distribuční výnosností 3,76%.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *