DomůRecenzeETX Capital Recenze

ETX Capital Recenze

Publikováno

ETX Capital homepage
Náhled úvodní stránky ETX Capial

ETX Capital je moderní britský broker nabízející svým klientům prvotřídní servis při obchodování s CFD. V nabídce je více jak 5000 finančních instrumentů, včetně mnoha českých akcií, měn, komodit, vládních i korporátních dluhopisů, binárních opcí atd. K dispozici jsou 4 obchodní platformy, včetně MetaTraderu a skvělého Trader Pro. Společnost má pobočku v České Republice a telefonní asistenti mluví plynně česky. To spolu se spready od 0.7 pips a tradicí od roku 1965 je skvělý důvod, proč vyzkoušet tohoto brokera právě teď.

[CTA_link link=“http://www.etxpartners.com/processing/clickthrgh.asp?btag=a_1759b_419&aid=HPL“ text=“>>> Otevřít www.ETXCapital.com v novém okně <<<„] [clear]

Hlavní parametry ETX Capital

testované kritériumhodnota kritériaváha kritériaznámka
obchodování30%1,1
spread EUR/USDOd 0.7 pips50%1,0
páka EUR/USD1:20020%1,5
počet instrumentů k obchodování500020%1,0
minimální velikost pozice0,01 lotu10%1,0
obchodní aplikace25%1,0
ovládánídle aplikace, obecně snadné40%1,0
práce s grafysnadná, ale i pro pokročilé20%1,0
historie cendostatečná až dlouhá, dle sw15%1,0
počet technických indikátorůdle aplikace, až stovky v MT410%1,0
synchronní obchodováníANO10%1,0
automatické obchodováníANO5%1,0
bonus15%5,0
bonus bez vkladužádný50%5,0
bonus ke vkladužádný50%5,0
přístup k českým klientům15%1,1
založení nového účtusnadné a rychlé30%1,0
Infoservis / vzdělávací materiályANO20%1,0
přehlednost stránekstřední10%2,0
česká lokalizaceANO20%1,0
kamenná pobočka v ČRANO10%1,0
rok založení196510%1,0
licence a bezpečnost10%1,0
pojištění vkladů klientůDo £50 000 (1.9 mil Kč)50%1,0
licence v České republicenotifikace ČNB (odkaz) 35%1,0
celosvětová licenceFinancial Conduct Authority (odkaz)15%1,0
platební možnosti5%1,2
minimální vklad€10040%1,0
platební možnostipřevod, karta, Skrill, Neteller,...30%1,0
rychlost výběru bank převodemdo 3 pracovních dnů30%1,5
rychlost výběru Skrill či Netellerdo 1 pracovního dne0%1,0
celková známka100%1,7
naše doporučeníexcelentní broker s profesionálními službami

Stručně o ETX Capital

ETX Capital obchodní prostředí
ETX Capital nabízí několik prvotřídních obchodních platforem

ETX Capital je obchodník s cennými papíry vlastněn britskou společností Monecor, založené již v roce 1965. Jedná se tak o tradiční finanční společnost nabízející moderní služby dnešním obchodníkům. Základní nabídkou ETX Capital jsou obchodní služby s více jak 5 000 CFD, což je extrémně široká nabídka instrumentů čítající množství celosvětových akcií, podnikových dluhopisů, exotických komodit, měnových párů nebo úrokových swapů. Mimo CFD nabízí ETX i obchodování s binárními opcemi, takže jedna registrace pokryje obchodníkům skutečně široké portfolio služeb. Velkou výhodou jsou 3 vlastní obchodní platformy, fungující i na mobilních telefonech. Nutno podotknout, že Trader Pro je skutečně povedená obchodní platforma, umožňující jak pokročilé možnosti chartingu tak i důkladnou technickou analýzu. Navíc jako jediná zobrazuje všech 5000 instrumentů k obchodování. O tom, že to ETX se svými klienty myslí vážně, svědčí i pravidelně pořádané Webináře, videokomentáře a vydávání zpráv do ekonomického kalendáře, takže klienti dostávají nejaktuálnější tržní zpravodajství.

[CTA_button link=“http://www.etxpartners.com/processing/clickthrgh.asp?btag=a_1759b_503&aid=TDP1″ text=“Začít s TraderPro“]

Obchodvání u ETX Capital

Trader Pro od ETX Capital
Trader Pro od ETX Capital je moderní a rychlá obchodní platforma

ETX Capital nabízí tři plnohodnotné obchodní platformy a jednu určenou pro mobilní zařízení. Jedná se o trend dnešní doby, kdy slušní brokeři nabízí více obchodních platforem, které jsou určené jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. ETX Capital nabízí tyto 3 obchodní prostředí, které si postupně představíme: Trader Pro, Trader a Meta Trader.

Trader Pro je obchodní aplikace vyvinutá přímo společností ETX Capital a na první pohled zaujme černým designem, což je vhodné zejména pro pracoviště s umělým osvětlením. Trader Pro lze přizpůsobit nárokům obchodníka, protože jednotlivá okna jdou v rámci pracovního prostoru různě přesouvat a přestavovat. Přestože Trader Pro je aplikace běžící ve webovém prohlížeči, je velice robustní, rychlá a spolehlivá. Lze mít zároveň otevřeno více oken, několik časových rámců a dokonce i pohodlně pracovat na více monitorech. Práce s grafy a provádění technické analýzy je v Trader Pro také velice snadná a do grafů lze i zakreslovat technické formace, Fibbonaciho úrovně atd.

Trader od ETX Capital umožňuje mimo jiné i spekulování na výsledky voleb ve Velké Británii
Základní obchodní platforma Trader od ETX Capital

Jen v Trader Pro je dostupná kompletní nabídka více jak 5 000 instrumentů, se kterými lze u ETX Capital obchodovat. Mimo klasických forexových párů, akcií, indexů, fondů a běžných komodit, tak lze obchodovat i s exotickými komoditami, které jiní brokeři nenabízí, jako například hovězí půlky, dřevo nebo cukr. Také je k dispozici široká řada podnikových dluhopisů, akcie i z méně rozvinutých zemí (mimo to i akcie z Burzy cenných papírů Praha) a mnoho dalšího. Už jen z tohoto důvodu stojí Trader Pro za vyzkoušení.

Další obchodní platformou od ETX je tzv. Trader. Jedná se o základní obchodní prostředí, které snadnosti a jednoduchosti podřídilo naprosto vše, takže zde například nelze měnit výšku grafu, seznamu instrumentů apod. Také množství položek, které lze v Traderovi obchodovat je nejnižší ze všech tří uvedených platforem. Pro naprosté začátečníky však může Trader představovat vhodný odrazový můstek s tím, že velice brzy může obchodník přesedlat na Trader Pro.

Meta Trader od ETX Capital
Akcie Komerční banky v Meta Traderu od ETX Capital

Kromě platforem Trader Pro a Trader lze v ETX Capital obchodovat také v klasickém Meta Traderovi, což je celosvětově nejpopulárnější obchodní software. Meta Trader umožňuje skutečně expertní práci s grafy a jedná se o velice robustní a rychlé obchodní prostředí.

V MetaTraderovi je možné psát si vlastní obchodní automaty, takzvaně Expert Advisory (EA) a nebo lze využít tzv. PAMM účtů, kdy se s vlastním účtem napojíme za procentuální poplatek ze zisku na účet vybraného obchodníka a kopírujeme jeho obchody. Dále Meta Trader nabízí ke stažení stovky technických indikátorů a různá rozšíření, a to jak zdarma, tak i za peníze. Meta Trader je velice pokročilý a složitý obchodní nástroj, který by měli používat spíše již zkušení obchodníci.

[CTA_button link=“http://www.etxpartners.com/processing/clickthrgh.asp?btag=a_1759b_503&aid=TDP2″ text=“Začít obchodovat“]

Video ukázka ETX Capital

Vzdělávání od ETX Capital

Videokomentář od ETX Capital
ETX Capital přináší plnohodnotný infoservis

ETX Capital se řadí k moderním brokerům, kteří opustili dogma, že broker funguje jen jako prostředník mezi klientem a trhem. V ETX chápou, že dnešní maloobchodní klienti nemají takové možnosti přístupu k informacím, jako profesionální institucionální obchodníci. Malí klienti tak mohou zdarma od ETX Capital čerpat informace v podobě denních videokomentářů, na kterých analytici hodnotí nejzásadnější události a jejich vliv na vývoj kurzů jednotlivých aktiv.

Komu nevyhovuje rychlé tempo videokomentářů, či je pro něj problémem anglický jazyk videokomentářů, může využít sekci „Komentář k dění na trhu“, kde Iva Matuliková denně a v češtině hezky komentuje nejdůležitější události, zejména ze světa komodit a akcií.

Nováčky nejoceňovanější nabídkou ze vzdělávacího programu ETX Capital jsou Webináře, které jsou pro registrované klienty zcela zdarma. Webinář je forma živého školení, kdy školitel vysílá přes internet zvuk i obraz a účastníci webináře mohou v reálném čase pokládat otázky či se jinak vyjadřovat k tématu, stejně jako na živém vzdělávacím semináři. ETX Capital pořádá každý týden několik webinářů, přičemž tak polovina je v českém jazyce s českým školitelem a zbytek je anglicky.
Webináře jsou pro všechny registrované klienty zdarma a pro přístup k nim není nutné mít vložené finanční prostředky či aktivně obchodovat, jen je třeba provést krátkou dvouminutovou registraci k ETX Capital.

[CTA_button link=“http://www.etxpartners.com/processing/clickthrgh.asp?btag=a_1759b_503&aid=TDP3″ text=“Chci na webinář“]

Vklady a výplaty peněz u ETX Capital

Častá otázka nových klientů a důležitý aspekt všech brokerů je, jak probíhají vklady a výběry peněz. V Investománii si zakládáme na tom, abychom vyzkoušeli všechny aspekty daného brokera, včetně vkladů a výběrů peněz, abychom našim čtenářům mohli případně přinést varování o komplikacích, jaké by se případně mohly vyskytnout s vklady a zejména výběry peněz.

Oprávnění ETX Capital od České národní banky
ETX Capital působí na Českém trhu zcela legálně a transparentně

S ETX Capital jsme poprvé začali cca před půl rokem, když o nich začalo být poprvé v ČR více slyšet. Z krátkého průzkumu jsme zjistili, že se jedná o zkušeného brokera vlastněného společností založenou v roce 1965, což je velice působivé. Jakékoliv problémy s vkladem či výběrem peněz jsme tak vzhledem k více jak 50 leté tradici ani neočekávali.

S naším prvním vkladem jsme i přesto byli obezřetní a ze začátku vložili pouze 25000 Kč. Tím jsme dosáhli na bonus 300 Euro, o který jsme požádali a byl okamžitě poté připsán. Můžeme potvrdit tedy i připisování bonusu. Po necelých 3 měsících od našeho vkladu jsme téměř ztrojnásobili náš vklad a také splnili požadavky na výběr bonusu, takže jsme požádali o výběr 50 000 Kč.

Po běžném ověření osobních údajů a adresy nám peníze přišly 3. pracovní den a byly poslány rovnou ze stejné banky, kam jsme peníze posílali při vkladu, a to z české Unicredit banky. Bylo to příjemné překvapení, jednak co se rychlosti týká, ale také, že nebylo nutné platit další poplatky za konverzi při příchozí ani odchozí platbě.

My jsme využili jako platební metodu bankovní převod v českých korunách, ale vkládat lze i v jiných měnách a především i online platebními metodami, jako jsou platební karty, či elektronické peněženky jako Neteller či Skrill. Obecně lze tedy říci, že co se finanční stránky ETX Capital týká, broker si vedl na jedničku.

Bonus u ETX Capital

V červenci 2015 vypršela akční nabídka uvítacích bonusů pro Českou republiku a momentálně není žádný uvítací bonus k dispozici. Podle vyjádření brokera jsou ale na říjen 2015 připraveny nové promo akce, díky kterým by neměl český obchodník přijít zkrátka :).

ETX je však známo svým indivudálním přístupem ke klientům a proto je pravděpodobné, že i klienti, kteří si vloží peníze v září 2015, budou v případě zájmu dodatečně odměněni, jakmile společnost oficiálně spustí novou promo kampaň. Je však obecně známé, že bonusy u forexových obchodníků mají vždy 2 strany mince – na jednu stranu vypadají krásné a lákavé, na druhou stranu se za nimi někdy skrývají podmínky, které mohou komplikovat výběr, dokud nejsou splněny minimální obchodní požadavky atd. A proto, žádný bonus = naprostá svoboda při obchodování a výběrech :)

[CTA_link link=“http://www.etxpartners.com/processing/clickthrgh.asp?btag=a_1759b_503&aid=TDP4″ text=“>>> Chci začít obchodovat <<<„]

Licence, bezpečnost a pobočka ETX Capital

Mapa ETX Capital v ČR a v Evropě
Adresa a zastoupení ETX Capital v České republice

Přestože na českém trhu je ETX Capital poměrně krátce, oficiálně od července 2014, ve světě není žádným nováčkem. Mateřská společnost Monecor existuje od roku 1965 a je dohlížena britským dohledovým orgánem Financial Couduct Authority. Díky tomu může nabízet ETX Capital své služby v České republice, stejně jako ve zbytku EU, zcela legálně. Notifikace od ČNB znamená, že broker splňuje veškeré zákonné požadavky, které na něj klade Česká národní banka, potažmo celá Evropská Unie.

Vklady klientů jsou podle britského kompenzačního schématu pojištěny 100% až do £50 000, což jsou téměř 2 miliony Českých korun (1.85 mil Kč při kurzu 1 Britská libra = 37 Kč). Peníze klientů jsou tak u ETX Capital v naprostém bezpečí.

O tom, že to ETX Capital s českými klienty myslí vážně, svědčí i česká pobočka v Praze na Hvězdově 1716/2b. Klienti mohou dokonce volat na bezplatnou telefonní linku 800 040 422.

Shrnutí recenze ETX Capital

obchodní platforma ETX Capital Trader Pro
ETX Capital a skvělý Trader Pro

ETX Capital předtstavuje velice progresivního brokera s pravděpodobně nejširší nabídkou CFD instrumentů, kterou překonává i specialistu na množství instrumentů k obchodování Plus500, který nabízí „jen“ 2100 CFD.

ETX Capital je jedním z nejzajímavějších brokerů současnosti. Mateřská Londýnská firma existující od roku 1965 znamená skutečnou stabilitu, avšak nová česká pobočka přivádí svěží novinky do světa CFD tradingu.

Mimo dlouholetou tradici firmy patří mezi důvody, proč obchodovat právě u ETX Capital velice nízké spready, moderní platforma Trader Pro a více jak 5000 CFD instrumentů k obchodování. I přes existenci skvělé platformy Trader Pro je sympatické, ETX Capital nabízí i tradiční Meta Trader 4. Mnoho nových obchodníků ocení také vzdělávací materiály a existenci živé české telefonní podpory.

Náš team Investomanie.cz shledává ETX Capital jako jednoho z nejzajímavějších brokerů současnosti s extrémně širokou nabídkou investičních instrumentů, skvělými spready a moderní obchodní platformou Trader Pro.

[CTA_button link=“http://www.etxpartners.com/processing/clickthrgh.asp?btag=a_1759b_503&aid=TDP5″ text=“Začít v ETX Capital“]

Zkušenosti s ETX Capital?

Jaké jsou vaše zkušenosti s ETX Capital? Podělte se s námi v diskuzi zde pod recenzí.[autor_datum]

20 KOMENTÁŘE

 1. Zdravím autora, klobou kolů, před tak obsáhlou recenzí. To se dnes už jen tak nevidí, aby si někdo dal práci a skutečně testoval obchodníka od základu a pěkně o tom poreferoval :) Já za sebe můžu ETX Capital také doporučit, jsem u nich teď 3. měsícem a zatím bez jediného problému. Obchoduji tedy v Meta Traderovi, protože jsem na něj zvyklý, ale vyhovují mi ty úzké spready a také bonus byl dost dobrý při vkladu :) Doufám, že se tu rozjede nějaká fajn diskuze, kde bychom si mohli povyměňovat nějaké tipy atd.. zatím se mějte lidi, makléř

  • Dobrý den,
   díky za pozitivní hodnocení recenze, snažíme se přinést a zohlednit veškeré důležité informace o daném brokerovi atd. Ale práce s tím je skutečně velká, ale děláme to z lásky k tradigu a pro vás – naše čtenáře :)

 2. U ETX Capital obchoduji pouze binární opce, forex jsem ještě nezkoušela, ale sdílím názor, že jde o dobrého a prověřeného brokera. Na rozdíl od všech těch podvodných pofiderních brokerů na binární opce, které se všude po internetu doporučují je ETX Capital spolehlivý. Myslím, že s obchodováním forexu zde nebude také žádný problém.

 3. Prosím Vás, jdou do ETX Capital vložit peníze přes složenku? Docela bych to potřebovala vědět, protože karta mi teď vypršela a na bankovním účtu toho moc nemám. V nejhorším si to vložím na účet, ale toto by mi moc pomohlo. Děkuji

  • Ahoj Pavlíno. Složenku ETX Capital nebere, peníze musíte vložit ze svého účtu. Určitě doporučuji poslat si peníze složenkou na vlastní bankovní účet a až od tam vkládat do ETX. Přeji šťastné obchodování

 4. Byli jste už někdo v té Pražské pobočce? Není to jen nějaký podvod? ETX Capital se tu objevil z ničeho nic, všude na internetu samé reklamy, tradice od roku 1965.. něco mi říká, jestli to není trošku nějaká habaďůra… na pohádky už nevěřím

 5. Tak jsem si včera otevřela účet u ETX Capital a dnes mi volal pán s docela roztomilým přízvukem, ale mluvil pěkně a plynně česky, což mě potěšilo, protože můj minulý broker se tvářil, že je český, ale více méně vše bylo anglicky, vč. emailové komunikace a pak vyřešit cokoliv bylo nad mé síly :D oceňuji tedy češtinu.. jak se mi tam bude obchodovat a kolik vydělám, o tom vás spravím brzy :)

 6. U ETX Capital obchoduji asi 5 měsíců a musím říct, že ten Trader Pro překonal moje očekávání. I já byl skeptický k tomu, že má ta firma tradici a v ČR je jen chvilku, ale když se podívám na to, kde sídlí (v UK) a že má v ČR už i více kanceláří, ak tomu česká podpora. Opravdu solidní obchodník. Můžu doporučit

  • Dobrý den, ano, máme na to stejný názor :). Takže jste kompletně přesedlal z Meta Traderu na Trader Pro? Co se Vám na Trader Pro líbí nejvíce?

 7. Jaké máte s ETX Capital zkušenosti? Zatím je to docela novej broker na Cz trhu mi připadá a tak není úplně easy o něm najít rozhodující informace. Tahle recenze vypadá dobře,ale spíš bych chtěl znát skutečné názory skutčných lidí.. Jestli vyplácejí, jestli fakt člověk dostane bonus, jak dloho opravdu trvá zpracování obchodního případu a tak nějak vše, co jde, budu za to moc rád, předem díky :)

  • U ETX Capital obchoduji už delší dobu a po řadě jiných brokerů, co jsem vyzkoušel, je to docela příjemná změna. Co mi vyhovuje nevíce? Jednak jejich spready, které jsou super a množství instrumentů, ale také možnost obchodovat v jak v meta traderovi, tak v jejich platformě trader pro, která je vážně povedená. Takže od mě získávají body funkčnost, stabilita a renomé britské společnosti s historií až k letům 1960-70 :)

 8. Tak jsem si do ETX vložila 1000 EUR a začala obchodovat. Mám za sebou pár týdnů takového samostudia a příjde mi to zatím docela fajn. Akorát tedy Meta Trader mi příjde dost nepřehledný, obchoduji zatím v Trader Pro, který se mi líbí, ale vím, že profíci obchodují zásadně v MT :) Tak snad se k tomu také dostanu časem. V čem obchodujete vy a kolik si myslíte, že je adekvátní riskovat když mám vloženo 1000 EUR + 300 EUR jsem dostala od ETX Capital, takže jsem začínala s 1300 EUR? Otevírám pozice max do 30 EUR marže, je to hodně nebo málo? Zatím jsem v plusu asi 130 EUR za 2 týdny obchodování…

 9. Nabízený rozsah trhů a instrumentů u ETX je skutečně dechberoucí. Zatím jsem neměl čest obchdovat u brokera, který má okolo 5000 instrumentů jak píší (nepočítal jsem to, ale jsou toho skutečně kvanta, co můžete obchodovat, takže asi to sedí). Poprvé jsem si tady mohl zaobchodovat dluhopisy a úrokové míry.

 10. Mam s brokerem zkusenost jeste z dob kdyz nebyl ofiko v cr s proto me tesi, ze tatahji za spravny konec provazu a predstavili se zde jako seriozni maklerska spolecnost, zadny prehnany marketing, zadne tlaceni na pilu. Jejich sluzby vyuzivam rad a casto, byt to neni jediny broker, u ktereho jsem, rozhodne je mezi moji osobni top 3

 11. Ten jejich webinář mě opravdu dostal. Je vidět, že tam nezaměstnávají nějaké máničky stylu „dva finančníci z finančníka“ (nebudu raději jmenovat, jistě znáte), ale lidi, kteří již něco dosáhli. Dlouholetí tradeři, kteří skutečně mají co předat a naučit publikum. Tolik kvalitních informací jsem nedostala zatím ještě ani na žádném českém placeném školení a tady je to zdarma jen k registrovanému a trochu nafundovanému účtu. Zatím jsem ještě neobchodovala, ale jen co dojedu webináře, jdu na to. Myslím, že jsem zvolila dobře, když jsem se rozhodovala mezi ETX Capital a Patria Direct.

 12. Po komplikací u Plus500 jsem už na to neměl náladu a před měsícem a půl přesel k ETXku. Nejprve mi to přišlo proti P500 trošku složitější, ale rychle jsem si zvyknul a jsem ohromen. Plus500 jsem vždy milioval kvůli tomu rozsahu trhů, které měli, ale tady je jich ještě více. Včetně např. vládních dluhopisů, se kterými teď docela obchoduji. Za mě zatím spokojenost, tak uvidíme, co přinesou následující měsíce.

 13. zdravim vsecky priznivce tradingu. Uz sedm let se venuji tradingu, ale teprve nedavno jsem se rozhodl zalozit si ostry ucet. Volba padla po dlouhem zvazovani na tohoto brokera, protoze nabizi jak svoji platformu, tak meta tradera, coz je pro me dulezite, protoze planuji vyvijet vlastni obchodni strategie a automatizovat je. Mate tu nekdo zkusenosti, jak tu funguje meta trader a jaka jsou napriklad zpozdeni mezi trader pro a mt? Kdyz treba koupim v trader pro, za jak dlouho se tato pozice objevi v meta traderovi? A naopak. Kdyz mi hypoteticky provede automat prikaz v meta traderovi, za jak dlouho se to objevi v trader pro? Testoval jsem toto chovani u markets.com ale nebylo pro me ucely uspokojive, tak se ptam, jak je to u ETX Capital?

 14. Parádní recenze, oceňuji jak je obsáhlá. Teď mám pocit, že už mě nečeká žádné nemilé překvápko a u ETX Capital můžu začít s klidem obchodovat. Je tu nějaký začátečník, který by se se mnou podělil o nějakou nejziskovější strategii? :)) Myslím, že zatím zkusím spekulace na komodity, letošní sucho se zdá, že začne zvedat ceny plodin a mohlo by se na tom dát pěkně vydělat.

 15. Před časem jsem tu četl tu vaši recenzi na ETX Capital, pak po čase jsem zkusil demo, přečetl tuny dalších recenzí, diskuzí a hodnocení tohoto brokera a nakonec jsem to vyzkoušel. Nějaké zkušenosti jsem už s obchodováním měl, zejména s brokery s meta traderem, takže pro mě bylo dost příjemné překvapení obchodní program Trader Pro. Rychle jsem se v tom zorientoval a na meta tradera hezky zapomenul. Obchoduje se mi v tom vážně parádně a nato, že to běží přes web je to krásně rychlé a plynulé. Zatím jsou mé zkušenosti s „ETXkem“ dobré, uvidím co přinese čas, zejména výběr, jestli nějaký bude :), ale u tak velké společnosti s tímto nemám obavu, spíš se bojím, že to do té doby, než budu něco vybírat, propálím špatnými obchody! Přeji mnoho zdaru při vašich obchodech, s ETX Capital nemůžete šlápnut vedle, alespoň taková je moje prozatimní zkušenost (4 měsíce obchodování)

 16. Drazí obchodníci, rád se s vámi podělím o své zkušenosti s ETX Capital – začínal jsem před rokem a šlo to parádně. Nejvce jsem si oblíbil ropu, akcie a akciové indexy, měny mě moc nebraly. Z vkladu 50 000 Kč jsem se brzo dostal na 200 000 Kč, ale poté se stalo, že jsem si o sobě začal myslet, že jsem střed vesmíru :D Mé ego vyrostlo do výšin a já začal více riskovat, nakonec to dopadlo tak, že z 200 tisíc+ jsem to dopracoval na 20 000 Kč :D Musel jsem si dát tedy od obchodování chvíli pauzu, zklidnit se a před 2 týdny jsem se k tomu zase vrátil. Peníze i po půl roce nečinnosti jsou na účtu do posledního halíře a můžu říct, že můj původní přístup pár rozvážných obchodů denně zase začíná nést ovoce. Jsem zpátky „na svym“, tj +30 000 Kč a doufám, že zase nedostanu „mánii“ a nezačnu obchodovat jako šílenec. Mějte se fajn, v ETX Capital se mi obchoduje skvěle a hlavně je tu naprosto vše, co jsem kdy hledal, jen bacha, ať neděláte blbosti jako já. Nepodlehněte iluzi, že když vyděláte nějaký ten desiti či statisíc, že jste lepší jak Warren Buffet, nejste a nabijete si nos, pokud tomu uvěříte :) Vezměte obchodvání jako možnost snadného přivýdělku, pokud se tomu trochu věnujete a obchodujte s rozmyslem, toď moje rana :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Testy společností