Bohemia Partners nemá potřebnou licenci, varuje ČNB

Česká národní banka vydala varování pro investory ohledně karibské společnosti Bohemia Partners. Investorům nebyly zpřístupněny informace o nabízených cenných papírech tak, jak určuje zákon a tyto společnosti nemají žádné oprávnění k tomu, aby poskytovaly investiční nebo jiné služby na našem finančním trhu. ČNB upozorňuje na to, že nedohlíží na tyto společnosti. Investice tak nejsou ze zákona pojištěny a klienty by případné ztráty mohly hodně bolet.

Bez potřebné licence nejsou investice ze zákona pojištěny a pro investory přinášejí mnohem více rizika.

Bez potřebné licence nejsou investice ze zákona pojištěny a pro investory přinášejí mnohem více rizika.

Centrální banka upozornila potencionální klienty na činnost společnosti Bohemia Partners Bohemia Partners One, které sídlí na karibském ostrově Nevis a Svatý Kryštof. V České republice nabízejí tyto společnosti investice do cenných papírů pomocí internetové prezentace. Tyto investiční cenné papíry ovšem nebyly schváleny centrální bankou a ani jiným orgánem v EU.

Klientům, kteří chtěli investovat, nebyly zpřístupněny zákonem předpokládané informace o nabízených cenných papírech. Současně musí být informace i srozumitelné a ověřitelné. Současně také Centrální banka upozorňuje na to, že společnosti nyní nemají žádné oprávnění k poskytování investičních nebo jiných služeb. Seznam registrovaných a regulovaných subjektů ČNB zveřejňuje banka na svých internetových stránkách.

Česká národní banka má pod dohledem více oblastí v ČR (měnová politika, vydává bankovky a mince, řídí oběh peněz, zúčtování bank, dohlíží nad bankovním sektorem, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, devizový dohled, atd.).

Kdo je Bohemia Partners?

Bohemia Partners byla založena dvěma Čechy Liborem Kovářem a Lucií Pinterovou. Sídlí ovšem v karibském ostrově Nevis a Svatý Kryštof. Je to proto, že na těchto ostrovech je nulové daňové zatížení. To ostatně přiznávají i přímo na svých stránkách. K poskytování investičních služeb však v každém případě potřebují licenci, kterou nemají nejen v ČR, ale ani v žádné jiné zemi Evropské unie.

Bohemia Partners One Ltd. nabízí nyní jediný investiční projekt, World’s Lrest Bingo. Jsou to akcie společnosti, která se zabývá hrou bingo. Cena jedné akcie je 10 centů.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *