Za investici do Snapchatu získala škola přes půl miliardy

Aplikace Snapchat umožňuje sdílet fotky bez uložení. Ty za nějakou dobu zase zmizí. Provozovatel aplikace vstoupil úspěšně na newyorskou burzu a hned za první dva dny jeho akcie raketově stouply takřka o 60 procent na 27 dolarů za kus. Na tom vydělala velké finance střední škola, která před pěti lety investovala částku v řádu statisíců a nyní získala přes půl miliardy korun.

Aplikace Snapchat umožňuje přijímat a odesílat fotografie, které za krátkou dobu zase zmizí.

Aplikace Snapchat umožňuje přijímat a odesílat fotografie, které za krátkou dobu zase zmizí.

Společnost Snap vstoupila na newyorskou burzu ve čtvrtek. Skvělé výsledky potěšily investory i zakladatele společnosti Evana Spiegela a Roberta Murphyho. Velmi potěšena byla také jedna střední škola. Tu do hry dostal v roce 2012 Barry Eggers, který objevil svou dceru, jak s kamarádkou posílají fotografie přes aplikaci, která během chvilky zase obrázky smaže. Protože viděl tak velký zájem u dětí, rozhodl se o tom zmínit svému společníkovi v investiční firmě Lightspeed Venture Partners Jeremymu Liewovi.

Pak už to šlo ráz na ráz. Nejdříve se tito dva pánové setkali se zakladateli Snapchatu a investovali 485 tisíc dolarů. Eggers ještě k investici přesvědčil i Střední školu svatého Františka v Kalifornii, kam chodily i jeho děti, aby taktéž vložila do firmy Snap peníze. Ta tedy přispěla částkou 15 tisíc dolarů.

Po pěti letech ohromné výsledky

Po pěti letech se ukázal tento krok jako správný. V loňském roce sice prohloubila společnost Snap svou ztrátu meziročně takřka o 40 procent na 514 milionů dolarů, její vstup na burzu ale vzbudil velký zájem investorů. Podíl Lightspeed Venture Partners dnes dosáhl na 2,2 miliardy dolarů. Eggers v této společnosti stále působí. Na své si přišla i střední škola svatého Františka. Podle informací BBC prodala hned ve čtvrtek dvě třetiny svých akcií za 24 milionů dolarů. V přepočtu se jedná o 614 milionů korun. Díky těmto penězům si bude moci vzdělání na škole dovolit mnohem více studentů než doposud. Roční školné na této škole je nyní 17 tisíc dolarů a ne každý zájemce na něj má potřebné finance. Investice do Snapchatu se škole nakonec velmi vyplatila.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *