Kritik kryptoměn, Soros, mění svůj názor a chystá se do nich investovat

George Soros v únoru označil kryptoměny za bublinu a nástroj pro diktátory. Vypadalo to, že do této vody on určitě nevstoupí. Nyní ale své plány přehodnotil a jeho rodinná kancelář v hodnotě 26 miliard dolarů plánuje s digitálními aktivy obchodovat.

George Soros dokáže dobře vycítit investiční příležitost a málokdy se mílí.

George Soros dokáže dobře vycítit investiční příležitost a málokdy se mílí.

Magnát s instinktem pro investování

Soros už se nějaký ten pátek ve světě byznysu a investic pohybuje. Je mu už 87 let, ale stále dokáže poměrně spolehlivě vycítit příležitost pro zisk. Kryptoměny si zatím od něj vysloužily spíše kritiku a nedůvěru stejně jako dalších velkých investorů např. Warrena Buffeta. Teď se ale zdá, že svůj názor přehodnotil a vidí v digitálních měnách dobrou investorskou příležitost.

Podle magazínu Bloomberg získal Adam Fisher, který dohlíží na makroekonomické investování v Soros Fund Managementu v New Yorku, souhlas s obchodováním s virtuálními mincemi v posledních několika měsících. Mluvčí společnosti se ke zveřejněné informaci nijak zatím nevyjádřil. Sám Soros nyní uvedl, že digitální peníze nemohou fungovat jako skutečné měny kvůli své volatilitě.

25. února doslova Soros řekl: „Dokud budou diktatury na vzestupu, budou mít kryptoměny jasný cíl, a to především únik daní a stavbu honosných vil v zahraničí.“

Když miliardář své připomínky zveřejnil, klesl Bitcoin o 41 procent. Někteří investoři začali o hodnotě obchodování pochybovat. Bývalý manažer hedgeových fondů Mike Novogratz dokonce odložil plány na uvedení krypto fondu.

Názor na Bitcoin se mění

Kritika Sorose týkající se kryptoměn se pomalu mění a už se nevyjadřuje tak odmítavě jako dřív. Je celkem logické, že mlží a nezveřejňuje své investiční plány naplno. Jeho rozhodnutí i prohlášení mají na trh často dost velký dopad. Pokud se však jeho vstup opravdu potvrdí, není příliš pravděpodobné, že by počítal jen s krátkodobým růstem. Jeho styl obchodování je úplně jiný a mnohem víc se soustředí na střednědobé a dlouhodobé investice.

Soros do kryptoměn už jednou nepřímo investoval. Společnost získala ve čtvrtém čtvrtletí podíl ve společnosti Overstock.com, čímž se stala třetím největším akcionářem. Sorosova společnost také plánovala zahájení výměny kryptoměn a nabídla i digitální mince, které by se na platformě mohly obchodovat.

V březnu společnost Overstock.com oznámila, že Komise pro cenné papíry a burzu prověřuje firmu kvůli jejich digitálním tokenům, akcie po zveřejnění zprávy značně klesly. Investoři v oblasti digitálních aktiv také čelí rostoucí možnosti vládních intervencí. Centrální banky v globálním měřítku zkoumají, jaké mají kryptoměny přínosy i rizika.

Každopádně, pokud se do světa kryptoměn chystá vstoupit i Goergo Soros, je možná načase o něm začít vážně uvažovat. Pokud jde o investice, je jeho odhad málokdy nesprávný.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *