V Čechách natankujete nejlevněji za posledních šest let

Díky přebytkům ropy na světovém trhu spadly v Česku ceny pohonných hmot na nejnižší úroveň od počátku roku 2010. Nejvíce zaplatíte za benzín tradičně v Praze, za naftu na jižní Moravě.

Za benzín zaplatíte nejméně od roku 2010.

Za benzín zaplatíte nejméně od roku 2010.

V uplynulém týdnu spadly ceny pohonných hmot na nejnižší ceny za posledních šest let. V průměru vyjde litr benzinu na 29,27 korun za litr a nafta na 28,60 korun. Ještě v červnu byly pohonné hmoty přibližně o čtyři koruny dražší. Tyto informace sdělila společnost CCS, které ceny benzinu a nafty sleduje. Nižší ceny než jsou nyní, byly naposled na začátku roku 2010 a od té doby hodně kolísaly s pomalu stoupajícím trendem. V roce 2012 se benzin vyšplhal nad 38 korun a nafta nad 37 korun za litr. K rekordně nízkým cenám se přiblížily ceny pohonných hmot již letos v únoru. Podle analytiků za to mohou přebytky ropy na světovém trhu. Na nejnižší úroveň se však benzin dostal až nyní od ledna 2010 a nafta od února 2010. Výrazný pokles začal již v létě. V tu dobu stál benzin ještě více než 33 korun a nafta téměř 32,50 korun. Jen za uplynulý týden spadly ceny u benzinu i nafty stejně o 18 haléřů.

Nejdražší benzín je v hlavním městě

Benzin je stále nejdražší v našem hlavním městě, zde se také jako na jediném regionu v republice drží cena Naturalu 95 nad hranicí 30 korun za litr, a to na 30,03 koruny. Nejdražší naftu má stále Jihomoravský kraj, litr zde řidiči koupí přibližně za 29,35 koruny. Více než 29 korun ještě zaplatíte v Praze a na Vysočině. Naopak nejlevnější benzín pořídí motoristé v Libereckém kraji, kde litr Naturalu 95 vyjde na 28,73 korun. Nafta se drží nejníže v Královéhradeckém kraji, litr zde stojí průměrně 28,08 korun.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *