I přes pokles zisku vyplatí Moneta na dividendách více

Čistý zisk banky Moneta Money Bank klesl na 3,2 miliardy korun. Podle vyjádření banky stojí za horšími výsledky silný konkurenční tlak. I přesto chce firma na dividendách vyplatit 100 až 110 procent zisku.

Moneta Money Bank změnila svůj název po odtržení od skupiny GE.

Moneta Money Bank změnila svůj název po odtržení od skupiny GE.

Silné konkurenční tlaky negativně ovlivnily výši čistého zisku Moneta Money Bank za dobu prvních devíti měsících tohoto roku. Oproti stejnému období v minulém roce, kdy byl zisk ve výši 3,5 miliard korun, dosáhl jen na 3,2 miliardy korun. Čistý výnos z poplatků a provizí klesl na 1,49 miliard korun. Za prvních devět měsíců v roce 2015 byl výnos 1,73 miliard korun. Snížily se i příjmy z úroků. Čistý úrokový výnos klesl ze sedmi miliard na 6,33 miliard korun. Úroková marže skončila na šesti procentech podle očekávání.

Vklady klientů rostly

Oproti výnosům vklady od klientů rostly. Dosáhly na 114,9 miliard korun a byly o takřka šest procent vyšší než na konci minulého roku. Banka byla úspěšnější v poměru nesplácených úvěrů. Ten klesl na 6,5 procent. Na konci roku 2015 byl přitom ukazatel 11,7 procent.

Ani vývoj nákladů nebyl pro společnost negativní. Podařilo se meziročně snížit provozní náklady o 10 procent na 3,69 miliard korun. Ukazatel poměru nákladů k výnosům byl v září 2016 44,3 procenta. V tomto ukazateli jsou započítané i náklady na rebranding, vstup na burzu a oddělení od GE.

Vedení banky také uvedlo, že v roce 2016 bude vyplácet odhadem dividendy ve výši 100 až 110 procent čistého zisku. Dříve byl odhad na 70 procentech, ale společnost ho nyní navýšila.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *