Globus chce razantně investovat v ČR

V následujících třech letech chystá hypermarket Globus investovat v Česku čtyři miliardy korun. Společnost má v plánu vybudovat v centrech měst menší prodejny, zrekonstruovat stávající hypermarkety a spustit e-shop. Samoobslužné skenovací systémy, které nyní fungují na čtyřech prodejnách, by měly začít fungovat na všech 15.

Globus chystá v Česku miliardové investice.

Globus chystá v Česku miliardové investice.

Podle odhadů společnosti by se v Česku mohl zvýšit obrat o dalších deset miliard korun oproti minulému roku, kdy byly tržby na 23 miliardách. V plánu je vystavení asi deseti nových prodejen, hypermarketů či menší prodejen. V posledních třech letech se Globusu v ČR velmi daří, a proto se jeho vedení rozhodlo přikročit k těmto významných investicím. Do nich je započítaná postupná modernizace již fungujících prodejen, ale i rozšíření sítě a vybudování menších prodejních obchodů a další novinky. Tuto informaci předal veřejnosti vedoucí vývoje nových kanálů Globusu Bronislav Matyšek.

Díky menším prodejnám se může Globus dostat z okrajů měst více do jejich středu a získat tak nové zákazníky. Společnost nezapomíná ani na stávající obchody, které projdou postupnou modernizací a nabídnou více služeb, především vlastní pekárenské a řeznické provozy.

Nový e-shop

V letních měsících se chystá spuštění nového e-shopu, prozatím jen pro prodej vína. E-shop s názvem Vinotéky má být projekt, pomocí nějž si chce Globus ověřit, zda bude do budoucna zájem o online prodej trvanlivého sortimentu. Zároveň chce mít jistotu, že bude zajištěn dostatečně výkonný logistický řetězec pro prodej i jiných, například čerstvých potravin.

Rozšíření systému samoobslužného skenování

Matyšek také uvedl, že bude rozšířen systém samoobslužného skenování zboží i na ostatních 11 hypermarketech. Služba Scan&go je prozatím dostupná pouze v Praze Čakovicích, Zličíně, Brně a v Pardubicích. Systém funguje tak, že zákazník má k dispozici během nákupu skener a během nakupování načítá postupně kódy. Okamžitě ví, kolik přesně ho nákup bude stát a po příchodu k pokladně může ihned zaplatit.

Globus letos funguje na českém trhu již 20 let, a tak společně s Kontem Bariéry věnuje organizacím, které pečují o osoby s handicapem 20 speciálně upravených aut. Tyto vozy mají pomoci usnadnit život a pomoci s řešením každodenních problémů s dopravou. Globus je německá společnost a u nás nyní provozuje 15 hypermarketů, každý s průměrnou prodejní plochou okolo 11 000 m2. V Česku působí od roku 1996 v roce 2014/2015 zvýšil zisk o 68 % na 349 milionů korun. Tržby byly na úrovni 22,8 miliardy korun.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *