Pátou největší bitcoinovou burzu vykradli hackeři

Jedna z pěti největších světových burz jihokorejský Bithumb s kybernetickou měnou bitcoin, byla vykradena hackery, kteří obrali o data a peníze na 30 tisíc lidí. Celková hodnota této krádeže byla několik desítek milionů korun.

Z bitcoinové burzy odnesli hackeři v přepočtu 24 milionů korun.

Z bitcoinové burzy odnesli hackeři v přepočtu 24 milionů korun.

V Jižní Koreji je Bithumb největší burzou, kde se dá obchodovat s bitcoiny a další kybernetickou měnou ether. Celkový podíl na obchodech s bitcoiny v zemi má podíl 75,7 procent. Každý den se na ní v průměru provedou obchody za 13 tisíc bitcoinů. To je asi deset procent obchodů s touto měnou po celém světě.

Data zmizela z počítače zaměstnance

Podle vyjádření burzy ukradli hackeři databázi s informacemi o klientech díky počítači jednoho ze zaměstnanců. Měla se ztratit jména, e-maily i čísla mobilních telefonů více než 31 800 klientů. Finanční ztráty měly dosáhnout miliard wonů. Jedna neověřená zpráva z médií hovoří o tom, že ztráta dosáhla 1,2 miliardy wonů (23,8 milionu korun). Klienti byli burzou uklidněni, když jim přislíbila odškodnění.

Bithumb o útoku informoval mnohem později, než k němu podle BBC došlo. BBC na svých stránkách uvedla, že hackeři napadli burzu už v únoru a napadli domácí počítač zaměstnance.

Jihokorejský úřad pro internet a bezpečnost zahájil podle jihokorejské agentury Jonhap rozsáhlé vyšetřování této události.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *