Výsledky Goldman Sachs překonaly odhady a akcie posilují

Goldman Sachs

Goldman Sachs překvapil výsledky hospodaření za Q3

V úterý zveřejnila americká investiční banka Goldman Sachs výsledky hospodaření za 3. čtvrtletí, překonávající odhady analytiků. Se zveřejněným ziskem $4.88 na akcii (98 Kč) se jedná o 27% lepší výsledek, než očekávali analytici v podobně zisku $3.82 na akcii. Akcie Goldman Sachs se momentálně obchodují za $172 (4 210 Kč), což je 2.5% nárůst oproti zavírací hodnotě.

Celkové tržby Goldman Sachs také překonaly očekávání o 10%, když dosáhly úrovně $8,17 miliard (200 mld Kč) oproti očekávaným $7,42. Meziročně se tak jedná o 19% nárůst tržeb.

Základem pro reportování takto pozitivních výsledků se stal především velký meziroční nárůst objemu obchodů. Banka byla aktivní zejména v obchodech na forexu, komoditách a dluhopisech a zvýšila své tržby z těchto instrumentů o 34% na $1.96 miliard. Obchodování s akciemi přineslo bance tržby ve výši $1.78, což však byl pouze o 2% lepší výsledek než loni ve stejném kvartálu.

Díky takto příznivým číslům se Goldman Sachs podařilo dosáhnout 11.2% zhodnocení vlastního kapitálu. Podobně dobře se dařilo i dalším velkým hráčům na Wallstreet, jako Bank of America, Citigroup či JPMorgan Chase

Americký finanční sektor si vede poslední rok velice dobře a v SnP500 je druhým nejziskovějším sektorem. Díky očekávanému, a nakonec nezrealizovanému zvýšení základní americké úrokové sazby a celkově lehce nižšími očekáváními americké ekonomiky jsou možnosti výkonu finančního sektoru částečně omezené.

Akcie Goldman Sachs, i dalších velkých společností z Wall Street lze obchodovat například u brokera ETX Capital založením bezplatného účtu zde: www.ETXCapital.cz

mm

Autor: Ivo Mahler

Miluji obchodování na trzích a vše kolem toho. Když jsem se poprvé seznámil s CFD deriváty, byl jsem očarován možností obchodovat velké objemy s relativně malým kapitálem. Tak jako v životě je ale nahoře i dole, takže byly doby lepší i horší. Nyní se již považuji za zkušeného obchodníka, který neobchoduje srdcem, ale rozumem. Když neobchoduji, rád píši články sem na Investomanii, vzdělávám se nebo se toulám přírodou.
Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *