Do Česka přichází nová nízkonákladová banka

V Česku bude fungovat nová nízkonákladová banka Hello bank. Účet bude možné řídit pomocí mobilu a s bankou vše vykomunikovat přes chat. Tuto banku má přivést francouzská BNP Paribas. Ti v současné době fungují v Česku pod značkou Cetelem. Banka Hellou funguje ve Francii, Belgii, Německu a Itálii od roku 2013 a od loňského léta i v Rakousku.

Logo Hello bank by již brzy mohli vidět i čeští klienti.

Logo Hello bank by již brzy mohli vidět i čeští klienti.

Na tuzemském trhu se chystá spuštění mobilní banky francouzské skupiny BNP Paribas. Projekt se intenzivně připravuje a startovat má v průběhu příštího roku. Už takřka dva roky působí BNP Paribas, která je jedničkou ve Francii, v České republice pod bankovní licencí své dceřiné společnosti BNP Paribas Personal Finance. Nyní využívá obchodní značku Cetelem. Doménu Hello bank už má francouzská skupina zaregistrovanou.

Hello bank působí již v pěti zemích

Francouzský gigant provozuje Hello bank už v pěti zemích (Francie, Belgie, Německo, Itálie a Rakousko). Přes ní se snaží oslovit zákazníky, kteří nechtějí chodit na pobočky a raději si vše zařizují pohodlně on-line přes mobily a tablety. Jedná se o nízkonákladovou banku. Nabízí běžné a spořicí účty, úvěry, investice do cenných papírů, pojištění a finanční poradenství. Pokud klient potřebuje s něčím pomoc nebo poradit, může se prostřednictvím chatu obrátit na zaměstnance banky. Na vklady v hotovosti využívá Hello bank mimo bankomatů i sítě poboček, které patří bankám ve skupině. Ve výroční zprávě BNP Paribas, kterou vydala v roce 2015, získala banka přes tuto platformu celkem 2,4 milionu zákazníků.

Hello bank a její zprovoznění není to jediné o co má francouzská skupina v Česku zájem. Účastnila se tendru na poskytování finančních služeb na České poště po roce 2017. Stát ale nakonec dal přednost jednání s ČSOB. Podle dostupných zdrojů to BNP Paribas myslí s expanzí do Česka opravdu vážně. K tomu, aby se celý proces urychlil, by ale potřebovala více poboček, zatím má jen tři. Z různých průzkumů vyplývá, že i přes zvyšující se oblibu on-line služeb Češi pobočky stále vyžadují.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *