Obavy z regulace negativně ovlivňují zájem o kryptoměny

Nadšení z kryptoměn od začátku roku stále klesá. Na stránkách Cryptocompare je v nyní objem obchodování poloviční oproti loňskému roku. Zájem o digitální měny byl obrovský, ale po té, co začaly spekulace o jejich regulaci ze stran některých států, začal opadat.

Tři největší kryptoměny od začátku roku ztrácejí.

Tři největší kryptoměny od začátku roku ztrácejí.

Rostoucí ceny digitálních měn na konci minulého roku vyvolaly poměrně velký poprask a do bitcoinu a dalších začali investovat i drobní investoři. Ještě v prosinci loňského roku se každý den zobchodovalo 17 miliard dolarů, což je v přepočtu asi 351 miliard korun. V březnu 2018 už částka spadla na 9,1 miliard dolarů denně (188 miliard Kč) a nyní se zobchoduje asi 7,4 miliardy dolarů (153 miliard korun). Oproti stejnému období loni na jaře je to ale stále asi 25krát více.

Bitcoin vyvolal mánii

Na konci roku vyvolal bitcoin a digitální měny celosvětovou mánii, když rostly ceny přímo raketovou rychlostí. Mince začali nakupovat větší i menší investoři v globálním měřítku. To se přestalo líbit některým státům a začaly mluvit o regulaci tohoto trhu.

Obavy z regulace zájem o digitální měny okamžitě zchladilo a cena začala klesat. Jen bitcoin se od prosince a ledna, kdy byl na svém vrcholu, propadl o méně než polovinu. 20. dubna v pátek se jeho cena na burze CoinDesk pohybovala kolem 8 500 dolarů (176 tisíc korun), což je oproti prosinci 2017 ohromný rozdíl. Tehdy se jeho cena vyšplhala až na 19 tisíc dolarů (393 tisíc korun). Další kryptoměny v pořadí – ethereum a ripple – spadly cenově ještě víc.

Obchody s kryptoměnami na burzách se v březnu a první polovině dubna pohybovaly ve stejných číslech, jako tomu bylo v listopadu 2017. Mimoburzovnímu obchodování se ale prý daří mnohem lépe. Uvedla to agentura Reuters na svém webu s odkazem na osoby, kteří se v tomto odvětví pohybují a rozumí mu. Je to i z toho důvodu, že mimo burzy nakupují a prodávají digitální měny velcí investoři.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *