On-line obchody vzkvétají, je to dobrá investice

Investiční společnost Incomming Ventures, která je na trhu poměrně krátce, se chystá nakupovat firmy, které mají nebo vyvíjejí nástroje vhodné pro e-commerci. První podíly již společnost má v německém on-line prodejci aut Carzada či v české službě pro e-shopy Expando. Nyní je připraveno na investice 50 milionů korun a do budoucna se počítá s minimálně 250 miliony korun.

Michal Mička chystá prostřednictvím své nové společnosti velké investice v oblasti e-commerce.

Michal Mička chystá prostřednictvím své nové společnosti velké investice v oblasti e-commerce.

Společnost Incomming Ventures založil letos v dubnu Michal Mička. Ve svých 29 letech již má za sebou slušnou investorskou praxi. K rozjezdu svého nového nápadu používá i peníze, které získal po prodeji poloviny svého dvacetiprocentního podílu v brněnské investiční skupině DRFG. Ta vložila peníze hlavně do nemovitostí, ve kterých má nyní majetek v hodnotě tří miliard korun. Nová jeho společnost se chce soustředit na akvizice v oblasti e-commerce.

Momentálně má k investicím připraveno zmíněných 50 milionů korun. Pro příští rok už se plánují investice několikanásobně vyšší. Podle Mičkovo odhadu bude růst prodej v on-line obchodech na úkor kamenných obchodů. V tom je zajedno spolu s odhady trhu. Nyní v Česku připadá asi osm procent on-line tržeb na celkových maloobchodních tržbách. V Dánsku nebo Velké Británii dělají prodeje přes internet 15 procent. Mičku lákají investice do e-commerce i proto, že se jedná o přirozeně mezinárodní byznys.

Podle Mičky je jeho projekt připraven na správu asi deseti projektů a firem, kapitál bude k dispozici asi do výše 250 milionů korun. Mička očekává výnosy minimálně 25 procent ročně. Spoluinvestorem Incomming Ventures je Adam Kurzok a ve fondu figurují i Igor Třeslín a Petr Kasa, kteří pracují jako investiční poradci. Mička prohlásil, že jeho firma je otevřena dalším spoluinvestorům a v tuto chvíli již probíhá jednání s nějakými zájemci, i když zatím není nic oficiální.

Několik zajímavých investic již vzniklo

Mezi první realizované investice společnosti Incomming Ventures je nákup podílu v německém start-upu Carzada. Jeho činnost se soustředí na prodej ojetých automobilů on-line. Obchod funguje tak, že zákazník dostane vybrané auto domů a může v něm 14 dní jezdit. Jestliže je spokojen a vše je v pořádku, nechá si ho. Jestliže ne, může odstoupit od kupní smlouvy a dostane nazpět peníze. Některé nabízené služby společností Carzada by mohly být uplatněny i u dalších českých portálů na prodej aut. On-line prodej aut ještě není podle Mičky příliš rozvinutý a není v něm větší množství služeb pro zákazníky. Proto by v tomto odvětví mohlo vzniknout poměrně velké množství příležitostí, například služba zajištění servisu při prodeji aut.

Další realizovaný nákup je společnost Expando. Ta spojuje menší e-shopy s většími. Zmínit můžeme například Amazon. Společnost pomůže se zalistováním produktu, tvorbou cen, logistikou. V podstatě poskytuje celý servis menším společnostem, které chtějí prodávat na Amazonu, ale i jinde.

Podle Mičky je velkým tématem e-commerce zobrazování nabízených produktů. Důležité je využití nejmodernějších technologií jako 3D snímků nebo virtuální reality. Ta také Incomming Ventures velmi zajímá.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *