Česká spořitelna končí s Fincentrem

Česká spořitelna v podstatě ze dne na den ukončila spolupráci s finančně-poradenskou společností Fincentrum a zároveň na ní chce podat žalobu. Konec spolupráce, která trvala jedenáct let, Fincentrum překvapila.

Fincentrum a Česká spořitelna možná ukončí svou dlouholetou spolupráci.

Fincentrum a Česká spořitelna možná ukončí svou dlouholetou spolupráci.

Spolupráce je ohrožena

S Fincentrem spolupracuje Česká spořitelna již od roku 2005. Současná smlouvá je platná do 31. ledna. Když banka smlouvu neprodlouží, klienti i poradci Fincentra by měli být schopni se bez produktů České spořitelny obejít. Podle vyjádření zástupce Fincentra se již nyní ozývají konkurenční banky s velmi zajímavými nabídky, které dokáží okamžitě nahradit produkty České spořitelny.

Česká spořitelna své rozhodnutí odůvodnila tím, že společnost neoprávněně využívá značky Premier a Moje zdravé finance. Podle vyjádření Spořitelny dochází v současnosti k používání těchto značek k záměrnému matení klientů, kteří si na situaci stěžují. Fincentrum toto nařízení považuje za nesmyslné a společnost je ochotna ukázat platné a řádně registrované ochranné známky ve vlastnictví Fincentrum, např. ochranná známka Fincentrum Premier nebo Fincentrum Platinum. Výpadek příjmů, který případným rozvázáním spolupráce může nastat, chce banka pokrýt zvýšením prodejů hypoték na pobočkách. Těch má nejvíce ze všech bank. Zároveň chce i nadále spolupracovat s ostatními poradenskými firmami.

Fincentrum patří k největším externím partnerům ČS

Fincentrum patří mezi tři největší externí partnery České spořitelny, u hypoték je u externích partnerů asi polovina obchodů. Podle Fincentra tak konec spolupráce poškodí především Českou spořitelnu. Již v minulosti došlo u dvou institucí k výpovědi spolupráce, ale po propadu jejich výsledků došlo během několika měsíců k obnovení spolupráce.

Fincentrum Hypoindex

Fincentrum Hypoindex funguje na trhu již od roku 2003. Pomáhá lidem, aby se lépe vyznali v tom, jakou sazbu mohou získat a dá se říci, že je chrání před špatným rozhodnutím. S daty Fincetrum Hypoindex pracují mimo spotřebitelů i média nebo Česká národní banka, která z něj sbírá informace o českém hypotečním trhu. I z těchto důvodů Fincentrum věří, že Česká spořitelna svou výpověď stáhne a bude tento projekt podporovat i nadále. Sama Česká spořitelna se vyjádřila tak, že bude ještě zvažovat další kroky ohledně poskytování informací do Fincentra Hypoindexu i přesto, že patří k nejsledovanějším ukazatelům na hypotečním trhu. Poslední schůzka, která se konala v úterý, však zatím žádné změny nepřinesla a Spořitelna dál trvá na svém odchodu.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *