Akcie Alibaba a Apple posilují

Předseda představenstva holdingu Alibaba Group Holdings pan Jack Ma oznámil, že Alipay – největší čínský zpracovatel plateb zprostředkovávající platby zejména pro největší internetový obchod na světě Alibaba – se nebrání spolupráci s Apple na zpracování plateb. Obchodní objemy Alibaby jsou větší, než eBay a Amazon dohromady.

Alibaba podnikla IPO na americkou burzu teprve 13.10.2014 a po několika dnech, kdy akcie oslabovaly byl nastoupen silný prorůstový trend. Je možné, že se dočkáme 400% zhodnocení akcie, jako u Facebooku? Firmy propojené s IT zažívají poslední dobou přírůstky svých akcií, jako v době Dot Com bubliny.

Akcie Alibaby v Plus500

Hodnota akcie Alibaby v Plus500

Zdá se, že trhy oznámení pana Ma trochu očekávaly, jelikož hodnota akcie v předešlých dvou dnech spíše stagnovala.

Akcie Apple v Plus500

Hodnota akcie Apple v Plus500

Na akcie Apple nemělo toto oznámení žádný vliv, což je překvapivé. Apple drží v rukou již zřejmě velké množství investorů, kteří tuto zprávu vyhodnocují různě, takže výsledný efekt nebyl ani pozitivní, ani negativní, a nebo panu Ma zkrátka nevěří, přestože ten nešetřil chválou na adresu Tima Cooka.

Aktuální cena akcií Alibaba

Aktuální cena akcií Apple

Chcete-li obchodovat akcie Alibaby nebo Apple, nejjednodušší cestou k tomu je založení účtu u Plus500, což zabere pouze pár minut, a zdarma k tomu dostáváte i 500 Kč uvítací bonus.

mm

Autor: Ivo Mahler

Miluji obchodování na trzích a vše kolem toho. Když jsem se poprvé seznámil s CFD deriváty, byl jsem očarován možností obchodovat velké objemy s relativně malým kapitálem. Tak jako v životě je ale nahoře i dole, takže byly doby lepší i horší. Nyní se již považuji za zkušeného obchodníka, který neobchoduje srdcem, ale rozumem. Když neobchoduji, rád píši články sem na Investomanii, vzdělávám se nebo se toulám přírodou.
Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *