Akcie Apple posílili skokově o 8% po představení Apple Watch

Akcie Apple posílily během San Franciské tiskové konference, pořádané Timem Cookem, kvůli zveřejnění čtvrtletních výsledků a oficiálnímu oznámení začátku prodeje Apple Watch. Cena akcií Apple vzrostla o celých 8%, když se vyhoupla ze 109 dolarů za akcii na 118 dolarů.

Cena akcií Apple

Růst ceny akcií Apple po oznámení prodeje Apple Watch a zveřejnění výslekdů hospodaření

Zveřejnění výsledku hospodaření za fiskální rok v Apple, který končívá poslední pracovní dny v září, předčil očekávání analytiků. Celkové tržby Apple dosáhly 182 miliard dolarů, přičemž hrubý zisk dosáhl rekordních 70 miliard dolarů. Čistý zisk k rozdělení pro akcionáře je 39,5 miliardy amerických dolarů. Tržbám pomohly hlavně prodeje nových iPhone 6 a 6 plus, když se za uplynulý fiskální rok prodalo 74,5 milionů iPhone, o celých 8 milionů více, nežli analytici předpokládali. Drobný pokles byl pouze v prodeji iPadů, kterých se prodalo o 100 tisíc méně, než byly předpoklady, celkem 24,4 milionů kusů.

Výsledek hospodaření Apple

Apple zveřejnil výsledek hospodaření za fiskální rok

Samotné Apple Watch by se měly začít prodávat v dubnu 2015 a cena by měla začínat na 350 dolarech. Hlavní přínos hodinek by měl být zejména v doplnění iPhone, přičemž hodinky by jisté funkce měly zvládat s větší noblesou. Například na běžné zkontrolování času a počasí poslouží skvěle. Stejně tak budou výborně fungovat jako tréningový trenažér počítající uběhnuté kilometry, nachozené kroky či měřit kvalitu spánku. Dokáží ale i zobrazovat fotky, přehrávat videa, písničky nebo číst zprávy a emaily.

Představení Apple Watch

Apple Watch se budou prodávat od dubna 2015

Aktuální cena akcií Apple vypadá následovně.

Živý graf ceny přináší Plus500, kde je možné i obchodovat s akciemi Apple. Založení nového obchodního účtu je zdarma, s bonusem až 150 000 Kč k prvnímu vkladu či 500 Kč na vyzkoušení platformy bez nutnosti vkladu.

mm

Autor: Ivo Mahler

Miluji obchodování na trzích a vše kolem toho. Když jsem se poprvé seznámil s CFD deriváty, byl jsem očarován možností obchodovat velké objemy s relativně malým kapitálem. Tak jako v životě je ale nahoře i dole, takže byly doby lepší i horší. Nyní se již považuji za zkušeného obchodníka, který neobchoduje srdcem, ale rozumem. Když neobchoduji, rád píši články sem na Investomanii, vzdělávám se nebo se toulám přírodou.
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

2 reakce na Akcie Apple posílili skokově o 8% po představení Apple Watch

  1. Marek Grevich říká:

    Ty výsledky za letošek jsou sice fajn, ale mrkám, že za 2012 to žádná sláva teda nebyla. Apple go !!!

  2. MaRkEtA říká:

    Apple strong! Už se těším na dividendy :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *