Benzín mírně podražuje, nafta stagnuje

Cena benzínu v České republice oproti minulému týdnu opět mírně stoupla. Nafta naopak o něco málo poklesla v porovnání s týdnem předchozím. Nejprodávanější benzín Natural 95 se zvedl o pět haléřů na průměrných 33,05 Kč/l. Litr nafty se pohybuje v průměru kolem 32,32 Kč/l. To je o dva haléře méně než před týdnem. Údaje zveřejnila společnost CCS, který pravidelně sleduje ceny pohonných hmot. Podle analytičky společnosti Colosseum Evy Mahdalové se podobný ne příliš výrazný pohyb cen pohonných hmot bude projevovat i nadále.

V dalších týdnech se očekává další mírný nárůst

V dalším týdnu je opět očekávané mírné navýšení cen u benzínu. Nafta by mohla opět o několik haléřů zlevnit. Za stagnaci může, podle vyjádření odborníků, mimo jiné i vývoj cen pohonných hmot na komoditní burze v Rotterdamu. Od pondělí zde zlevnil benzín o 1,2 %, cena nafty dokonce jen o 0,1 %. Česká koruna oproti americkému dolaru posílila v tomto týdnu o pouhých 0,05 %. V dolarech se na této burze obchoduje.

Nejdráže stále natankují řidiči v Jihomoravském kraji, kde stojí benzín v průměru 33,52 Kč/l. Nad hranicí 33 Kč řidiči tankují ještě v Plzeňském, Středočeském a Zlínském kraji, na Vysočině a v Praze. Za naftu se zaplatí nejvíc v naší metropoli, kde stojí litr průměrně 32,89 Kč/l.

Naopak nejlevněji lze natankovat v Královehradeckém kraji. Zde stojí litr benzínu průměrně 32,71 Kč. Litr nafty je k dostání za 31,86 Kč. Méně jak 32 Kč/l můžete zaplatit ještě v Karlovarském kraji.

Cena benzínu v ČR červen 2015

Graf zobrazuje průměrné ceny pohonných hmot v jednotlivých krajích

Pohonné hmoty zdražují postupně již od února. V posledních týdnech však nárůst pomalu zpomaluje. Ještě v dubu stoupaly ceny každý týden o desítky haléřů, ale v květnu již jen o několik haléřů za týden.

mm

Autor: Ivo Mahler

Miluji obchodování na trzích a vše kolem toho. Když jsem se poprvé seznámil s CFD deriváty, byl jsem očarován možností obchodovat velké objemy s relativně malým kapitálem. Tak jako v životě je ale nahoře i dole, takže byly doby lepší i horší. Nyní se již považuji za zkušeného obchodníka, který neobchoduje srdcem, ale rozumem. Když neobchoduji, rád píši články sem na Investomanii, vzdělávám se nebo se toulám přírodou.
Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *