Bitcoin klesá po ohlášení možné krádeže na BitStamp.net

Šokující zpráva přichází z největší bitcoinové burzy Bitstamp.net, která včera rozesílala email, že mají problémy s bitcoinovou peněženkou a že vklady a výběry budou pozastaveny. Dnes již naplno přiznávají, že zřejmě došlo ke krádeži bitcoinů a celá burza je pozastavená:

Bitstamp.net pozastaven

Pozastavná služby největší bitcoinové burzy Bitstamp.net

Kolují nepotvrzené zprávy, že zmizelo přes 18 tisíc bitcoinů, což by i při v současnosti relativně nízkém kurzu, pořád znamenalo ztrátu přes 100 milionů korun.

Vedení Bitstampu nicméně uklidňuje investory, že má dostatečné finanční rezervy k pokrytí této ztráty. Zbývá jen doufat, že tomu tak skutečně je a Bitstamp se nezařadí po bok zkrachovalým, rozuměj vykradeným, burzám, jako Mount Gox či v poslední době Mintpal.

update 6.1.2015: Vedení BitStampu potvrdilo, že skutečné množství ukradených bitcoinů je do 19 tisíc, takže naše informace ze včera byly správné a dříve, než o nich informovala odborná média stylu Coindesk apod. Zároveň Bitstamp opět uklidňuje investory, že má dostatečné rezervy a že jejich vkladů se to nedotkne. Burza nicméně stále zůstává zavřená a kurz btc se drží kolem 270 USD.

Pád hodnoty bitcoinu po oznámení možné krádeže na Bitstamp.net

Pád hodnoty bitcoinu z důvodu krádeže na BitStampu, zdroj: Plus500

Příjemnou zprávnu, pro všechny konzervativnější investory, kteří nechtějí riskovat vkládat své peníze přímo na bitcoinové burzy, je možnost obchodovat s Bitcoinem v Plus500 (www.Plus500.com či naše recenze zde). Je možné, že dnes je skvělá příležitost nakoupit bitcoin velice levně (pod 300 USD se bitcoin nepodíval již velice dlouhou dobu) a svést se tak na rychlém obnovení hodnoty bitcoinu. V Plus500 se navíc obchoduje s pákou 1:17, takže stačí i malý pohyb kurzu směrem nahoru a výdělky jsou zaručené.

Aktuální cena bitcoinu dle burzy btc-e.com k obchodování přímo v Plus500 vypadá následovně:

Podělte se v diskuzi, kdo jste na tomto swingu vydělali.

mm

Autor: Ivo Mahler

Miluji obchodování na trzích a vše kolem toho. Když jsem se poprvé seznámil s CFD deriváty, byl jsem očarován možností obchodovat velké objemy s relativně malým kapitálem. Tak jako v životě je ale nahoře i dole, takže byly doby lepší i horší. Nyní se již považuji za zkušeného obchodníka, který neobchoduje srdcem, ale rozumem. Když neobchoduji, rád píši články sem na Investomanii, vzdělávám se nebo se toulám přírodou.
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Bitcoin klesá po ohlášení možné krádeže na BitStamp.net

  1. Pingback:Bitcoin kurz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *