DomůZprávyMeta sáhla influencerům na peníze - za ověřený účet se bude nyní...

Meta sáhla influencerům na peníze – za ověřený účet se bude nyní platit

Publikováno

Mark Zuckerberg zavádí na Instagram i Facebook po vzoru konkurenční sítě Twitter „odznáčky“ znamenající, že daný účet je ověřený, legitimní a taktéž… platící společnosti Meta.

Na Twitteru fungovaly verifikační odznaky již delší dobu a pokud zrovna daný účet zcela neovládl hacker, byly pro sledující skvělým znakem toho, že daný účet je legitimní. Tj. že účet například Donalda Trumpa ovládá skutečně Donald Trump, resp. někdo, koho k tomu DT autorizoval. Ve světě sociálních sití a jejich neustále narůstajícího vlivu na každodenní životy má legitimita informací velkou váhu.

Po nedávném převzetí Twitteru Elonem Muskem však došlo ke změně, kdy Twitter zjistil, že jedna z cest, jak se dostat z dluhů do černých čísel je, zpoplatnit tyto ověřené účty. Přestože proces prochází ještě určitými porodními bolestmi, platba okolo 8 USD měsíčně za ověření již začíná být dobrým zdrojem příjmů pro Twitter.

Mark Zuckerberk vidí zřejmě v podobném kroku též potenciálně dobrý zdroj příjmu a tak přichází s obdobnou funkcionalitou pro své platformy Facebook a Instagram.

Prozatím se funkcionalita ověřených účtů bude zkoušet zatím jen v Austrálii a na Novém Zélandu s tím, že ceny budou $11.99 pro we přístup a $14.99 pro přístup z mobilních zařízení iOS a Android.

Pro získání odznáčku bude nutné doložit však již i poměrně osobní údaje, jako občanský průkaz a téměř jistě proběhne i nějaký proces ověření tváře ať již přes video, či foto. Dost možná i nějaké dokumenty prokazující rezidenturu budou potřeba.

Mít ověřený účet se jeví jako dost užitečným krokem pro různé velké a významné osoby, resp. účty tohoto internetového světa sociálních sítí, ovšem má to háček.

Za měsíční platbou a nutností poskytnout osobní dokumenty se skrývá na první pohled lákadlo v podobě slibovaného většího dosahu příspěvků, větší dohledatelnosti, častějšího doporučování v Reels či Instagram Stories, na druhý pohled to však znamená, že neověřené účty naopak začnou zapadat a zaostávat za těmi ověřenými. Benefit většího dosahu se tudíž začne brzy smývat s tím, jak bude více a více lidí toužit po tom mít svůj účet ověřen, protože bez jeho ověření budou ztrácet konkurence schopnost. Nakonec se tak benefit ztratí úplně a účty budou jen nuceny platit a platit.

Trh toto vidí jako pozitivní rozhodnutí, protože akcie Meta posilují o cca 2% v obchodní seanci.

Lze předpokládat, že brzy přijde s podobným krokem i Youtube, možná i TikTok.

Nejnovější zprávy

Netflix jde po sdílených heslech a zároveň snižuje ceny. Ceny akcií přesto padají.

Oblíbená streamovací platforma Netflix opět šokuje své uživatele. Poté, co před několika měsíci v USA a na západních trzích zvyšovala ceny za předplatné až...

Nvidia poodkryla další ziskovou vertikálu navázanou na umělou inteligenci, akcie reagují téměř dvojciferným růstem

Horečka okolo umělé inteligence zažehnutá nedávným vypuštěním Chat GPT od OpenAI mezi širokou veřejnost způsobila doslova hon po titulech, které s touto technologií mají...

19 z 20 lidí nenachází v Apple TV + hodnotu úměrnou ceně služby

Apple má problém. Jeho streamovací službu Apple TV+ má již několikátý rok po sobě pouze cca 22% majitelů iPhonů a procento ne a ne...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Testy společností