Obchodování bitcoinu

bitcoin hodnota

Zaznamenání ročního vývoje hodnoty Bitcoinu

Přesně před rokem začalo pravé bitcoinové šílenství, za kterým někteří vidí jednu z největších bublin poslední doby. Psal se 20. říjen 2013 a hodnota bitcoinu byla okolo 130 dolarů. Začala tak opouštět do té doby velice slušné a nevídané rozpětí hodnoty okolo 100 dolarů a během následujících 40 dnů dosáhla svých dosud nepřekonaných hodnot téměř 1100 dolarů za bitcoin. Mnozí tak mluvili o příchodu nového uchovatele hodnoty a srovnávali bitcoin se zlatem, protože opravdu nechybělo mnoho a bitcoin stál více, než oficiální měrná jednotka zlata – trojská unce.

Bohužel, stejně rychle, jak bitcoin hodnotu získal, tak ji i ztratil, za což mohla zejména série zákazů ze strany čínské vlády, protože hlavně čínští investoři stáli za masivním růstem hodnoty.

Již delší dobu se bitcoin drží v cenovém kanálu kolem 700 – 300 dolarů s tím, že poslední dobou má hodnota tendenci spíše setrvale klesat. Poslední velká pozitivní kurzotvorná informace byla, když PayPal oznámil, že v rámci své služby umožní zákazníkům platit jak BitCoinem, tak i LiteCoinem a DogeCoinem, což jsou alternativní kryptoměny jedoucí na odlišném šifrovacím algorytmu Scrypt namísto SHA256.

Aktualizováno 14.1.2015: cena Bitcoinu se dnes propadla na jedny z nejnižších hodnot za poslední dobu, až ke 152 USD. Více v článku zde: https://www.investomanie.cz/zpravy/kurz-bitcoin/

Aktuální cena Bitcoinu ze světové burzy Btc-e.com v obchodní aplikaci Plus500:

Jak vidíte vývoj bitcoinu do budoucna vy a spekulujete na některé ze světových bitcoiních burz, nebo u některého z oblíbených CFD brokerů či brokerů s binárními opcemi? Team Investomanie doporučuje brokera Plus500, kde každý nový obchodník získá 500 Kč i bez nutnosti vložit vlastní prostředky. S těmito penězi může obchodovat samozřejmě i s bitcoinem.

mm

Autor: Ivo Mahler

Miluji obchodování na trzích a vše kolem toho. Když jsem se poprvé seznámil s CFD deriváty, byl jsem očarován možností obchodovat velké objemy s relativně malým kapitálem. Tak jako v životě je ale nahoře i dole, takže byly doby lepší i horší. Nyní se již považuji za zkušeného obchodníka, který neobchoduje srdcem, ale rozumem. Když neobchoduji, rád píši články sem na Investomanii, vzdělávám se nebo se toulám přírodou.
Záložka pro permanentní odkaz.

2 reakce na Obchodování bitcoinu

 1. amanda říká:

  to je pravda, že dostanu 500 korun bonus pro obchodování s bitcoinem? JAK?

  • investomanie říká:

   Ano, skutečně :)
   Stačí zajít na stránky Plus500 (http://www.Plus500.cz), otevřít si nový účet, což zabere pár minut, a po ověření účtu přes kód v SMS zprávě vám bude na účet připsáno 500 Kč. S těmito penězi můžete normálně obchodovat, případně je i vybrat po splnění požadovaného obchodního obratu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *