Ropa na dvou a půl letých minimech

Pokles ceny ropy pokračoval i v tomto týdnu, s atakováním uzavírací ceny v pátek na 82.24 amerických dolarech za barel.

Těžba ropy

Ropa alias černé zlato

Cena je tak nejníže od června 2012, kdy se propadla dokonce k 77 dolarům za barel. Analytici očekávají, že letošní propad by mohl pokračovat až k 75 dolarům za barel, čímž bychom se dostali na říjnové ceny roku 2011, kdy se cena ropy tehdy odrazila právě od 75 USD a během prudkého 4 měsíčního růstu dosáhla až na 109 USD.

Bude se opakovat scénář z let minulých? Provedená technická analýza v obchodní platformě Plus500 s použitím technického indikátoru MACD by skutečně mohlo dojít v rámci pár týdnů k odražení ode dna a prudkému růstu.

Naznačuje to jednak pokles ceny „předpověděný MACD, kdy koncem března 2012 došlo k překřížení MACD křivky se signální (na obrázku dole vlevo označeno šipkou), po kterém skutečně v rámci měsíců došlu k výraznému poklesu, přičemž rozdíl mezi MACD křivkou a signální křivkou dosáhl hodnoty 2 bodů.

Plus500 ropa MACD ukazatel

Ropa v Plus500 na dvou a pul letem minimu s MACD ukazatelem

Současná situace se dle tohoto technického indikátoru zdá velice podobná minulosti, protože taktéž dochází k poklesu ceny na základě „předpovědi“ překřížením MACD a signální křivky (na obrázku vpravo dole) a rozdíl mezi MACD a signální křivkou se pomalu ale jistě přibližuje dvěma.

Je možné, že jakmile cena klesne pod 75 dolarům za barel, dojde k odražení od této hodnoty a bude následovat prudký růst hodnoty. Stejně tak možné ale je, že bude pokles ceny pokračovat dále a k odražení dojde až okolo hodnot 50 USD za barel.

Je pokels ceny ropy výhodou či nikoliv? Zajímavostí je, že každý pokles ceny ropy o 10 USD trvající 12 měsíců přispěje do globálního HDP růstem 1.2%, což je pozitivní efekt a ani k němu není potřeba masivního kvantitativního uvolňování s pohybným výsledkem.

Podělte se v komentářích o váš názor na danou situaci a prozraďte, v jaké obchodní platformě hodláte tuto pozici případně obchodovat. Já doporučuji vyzkoušet brokera Plus500, s nímž máme výborné zkušenosti.

Graf ceny ropy:

mm

Autor: Ivo Mahler

Miluji obchodování na trzích a vše kolem toho. Když jsem se poprvé seznámil s CFD deriváty, byl jsem očarován možností obchodovat velké objemy s relativně malým kapitálem. Tak jako v životě je ale nahoře i dole, takže byly doby lepší i horší. Nyní se již považuji za zkušeného obchodníka, který neobchoduje srdcem, ale rozumem. Když neobchoduji, rád píši články sem na Investomanii, vzdělávám se nebo se toulám přírodou.
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *