DomůZprávyTesla sází na grafit. Uzavřela zajímavou dohodu o převzetí s Magnis Energy...

Tesla sází na grafit. Uzavřela zajímavou dohodu o převzetí s Magnis Energy Technologies.

Publikováno

Společnost Tesla uzavřela dohodu o převzetí s výrobcem bateriových komponent Magnis Energy Technologies ohledně dodávek grafitu na výrobu baterií.

Magnis Energy Technologies se specializuje na těžbu a výrobu grafitu moderními výrobními postupy. Své hlavní zdroje suroviny má Magnis v Tanzánii v Austrálii a dle dvých tvrzení se jedná o kvalitní grafit, který vyžaduje nižší energetickou náročnost dalšího zpracování či čistění.

Ve světě, kde ceny vstupních surovin pro výrobu baterií raketově rostou si Tesla dohodou zajistila dodávky minimálně 17 500 tun grafititu od roku 2025. Dodaný objem by ovšem neměl překročit 35 000 tun.

Dalším důvodem, proč Tesla učinila tento krok je i ohrožení dodávek z Číny, která se v poslední době začíná jevit jako více a více politicky nestabilní a také ukazuje určité protekcionistické postoje svého trhu. Tamní výroba elektromobilů je navíc taktéž enormní, takže většinu tamního grafitu tak jako tak stahují místní automobilky. 

Magnis Energy Technologies bude dovávat Tesle grafit z nové továrny postavené v USA. Spojené státy vyvíjí různé iniciativy, jak podpořit EV sektor, takže například loni Bidenova administrativa oznámila, že poskytla 20ti podnikům celkem 2,8 miliardy dolarů na výstavbu a rozšíření zařízení na výrobu bateriových materiálů, včetně grafitu.

Přestože Magnis mezi příjemci dotací nebyla, jiný dodavatel grafitu pro Teslu – Syrah Resources, již ano.

Akcie společnosti Magnis na tuto zprávu vydanou danou společností reagovaly 3% růstem v pre marketu, naopak Tesla mírně ztrácela okolo 1%.

Materiály pro baterie se staly oblíbenou investiční oblastí, ale pohyby akcií mohou být nepředvídatelné, protože nové kupní smlouvy a technologický pokrok mění očekávání ohledně budoucích cen komodit.

Nejnovější zprávy

Netflix jde po sdílených heslech a zároveň snižuje ceny. Ceny akcií přesto padají.

Oblíbená streamovací platforma Netflix opět šokuje své uživatele. Poté, co před několika měsíci v USA a na západních trzích zvyšovala ceny za předplatné až...

Nvidia poodkryla další ziskovou vertikálu navázanou na umělou inteligenci, akcie reagují téměř dvojciferným růstem

Horečka okolo umělé inteligence zažehnutá nedávným vypuštěním Chat GPT od OpenAI mezi širokou veřejnost způsobila doslova hon po titulech, které s touto technologií mají...

19 z 20 lidí nenachází v Apple TV + hodnotu úměrnou ceně služby

Apple má problém. Jeho streamovací službu Apple TV+ má již několikátý rok po sobě pouze cca 22% majitelů iPhonů a procento ne a ne...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Testy společností