DomůZprávyTopOption Recenze

TopOption Recenze

Publikováno

TopOption úvodní stránky
Náhled úvodní stránky TopOption

TopOption je v České republice a regionu střední Evropy nejpopulárnějším brokerem binárních opcí- V naší recenzi se zaměříme na to, proč tomu tak je, zjistíme, jaké jsou zkušenosti s TopOption a diskuze na konci článku poskytne prostor pro čtenářské názory. Čtěte dále a zjistěte, jestli je i v roce 2016 TopOption jedničkou mezi brokery binárních opcí, nebo jestli už jsou i lepší alternativy.

[CTA_link link=“http://serv.topoption.com/promoRedirect?key=ej0xNDk2OTc5MiZsPTE0OTY5NzY4JnA9MTEyNzE%3D&var2=INVM-HP“ text=“>>> Navštívit www.TopOption.com v novém okně <<<„]

Stručně o TopOption

TopOption byl jeden z prvních brokerů nabízející obchodování s binárními opcemi v České republice a na Slovensku. Netrvalo dlouho a u brokera obchodovaly početné zástupy klientů, zejména z řad začínajících obchodníků. Jednoduché a rychlé obchodní prostředí, vstupní bonus, rychlá registrace a česká zákaznická podpora jsou důvodem, proč se TopOption těší v našich končinách takové popularitě. Bezstarostné obchodování s pocitem bezpečnosti je umocněn i tím, že vklady klientů jsou ze zákona pojištěny do cca 500 000 Kč (20 000 EUR) a TopOption je plně licencovaný v rámci Evropské Unie od CySEC a na našem území podléhá dohledu od České národní banky.

[CTA_button link=“http://serv.topoption.com/promoRedirect?key=ej0xNDk2OTc5MiZsPTE0OTY5NzY4JnA9MTEyNzE%3D&var2=INVM-LAST-“ text=“Navštívit brokera“]

Obchodní platforma

Rozhodujícím faktorem při online obchodování s binárními opcemi je to, jak pohodlně a jednoduše se obchodníkům pracuje v platformě. Pokud je obchodní aplikace až příliš jednoduchá, může být limitující pro pokročilejší obchody, pokud je platforma naopak příliš složitá, může být obtížné jí porozumět. V TopOption vytvořili vlastní platformu a vytvořili poměrně zdařilý kousek, který je dostatečně jednoduchý na pochopení, ale přitom sofistikovaný, takže v něm lze provádět i pokročilou technickou analýzu.

Základní zobrazení nabízí pohled na cenový graf vybraného instrumentu a dvě velká tlačítka „VZHŮRU“ a „DOLŮ“, kterými se určuje směr spekulace, zdali tipujeme budoucí vývoj ceny jako vzestupný, či jako sestupný. Pochopit tedy, jak učinit první obchod v TopOption trvá tedy velice krátkou dobu.

Zobrazení „ProTrader“ nabízí sofistikovanější pohled a snadno lze volit časové rámce, typ grafu a zejména to, jaké technické indikátory chceme na graf aplikovat. TopOption nabízí rovných 90 technických indikátorů, které lze dále individuálně nastavovat, takže obchodníci mají rozhodně z čeho vybírat a o co se opřít při svých rozhodnutí.

Obchodování binárních opcí u TopOption

Podkladová aktiva u TopOption tvoří celkem 27 měnových párů, 86 akcií (mj. Amazon, BMW, CocaCola, Facebook, IBM, McDonalds, Microsoft, Starbucks, Tesco, Tesla, Vodafone, VolksWagen a další), 21 akciových indexů, 2 vládní dluhopisy a 9 komodit (vč. Ropy, zlata, mědi a kávy). Celkem lze tedy u TopOption obchodovat se 145 instrumenty a to jak ve formě krátkodobých, dlouhodobých či Touch/No Touch opcí.

Výplaty se liší dle druhu opcí, od 75% až po 500%. Nejčastější typ binární opce na EUR/USD v režimu high / low má výplatní poměr 85%. AUD/USD má při One Touch výplatu 350%.

Typy binárních opcí

U TopOption jsou v nabídce tyto typy binárních opcí:

  • Classic – neboli možnost koupit CALL opci či prodat PUT opci a spekulovat tak na to, že v době expirace bude cena koupené opce vyšší, než při otevření obchodu, resp. cena prodejní opce bude v době expirace nižší, než při otevření obchodu. Výplata u tohoto typu opcí je 85% u EUR/USD.
  • Speed Master – jedná se o stejný typ opcí jako „Classic“ jen s tím rozdílem, že doba expirace je buďto 60, 90 či 120 sekund. Výplata je 70% na EUR/USD či zlatě a přestože je tento typ obchodování poměrně zrádný, pro obchodníky zvyklé na scalping, kteří běžně stíhají profit jen ve výši několika pipů během několika minut, se může jednat o vhodnou alternativu ke klasickému scalpingu. Při uvážení, že zde není spread, který je u scalpingu zásadní nákladovou položkou, tak 70% výplata je o 1,1% výhodnější nežli scalpovat u brokera se spreadem 2 pips na EUR/USD při TP/SL 10 pips.
  • One Touch – typ opce, u které bude investice úspěšná tehdy, pokud se cena opce během doby expirace dotkne vyznačené cenové úrovně. Jelikož úrovně bývají dále od počáteční ceny, je i výplata vyšší, u některých nástrojů tak lze při úspěšném obchodu inkasovat až 500% vložené částky. U EUR/USD je to 250%.
  • Touch / No Touch – oblíbený typ binárních opcí nabízející slušných 70% výplatu při úspěšné investici. Svou podstatou je podobný One Touch, nicméně cenové hladiny, kterých je nutné se buďto dotknout (Touch) a nebo právě nedotknout (No Touch) jsou blíže počáteční ceně. Pravděpodobnost úspěchu je tak zde vyšší, a proto je i výplata nižší.
  • Pro Option – Režim obchodování klasických opcí High / Low, neboli Classic, s tím rozdílem, že kde je k dispozici pokročilejší rozhraní „Pro Option“, které umožňuje sestavování složitějších technických analýz.
  • TopOption ProTrader
    Ropa v TopOption ProTrader
  • Long Term – typ opce, která je opět jako klasická High / Low jen s tím rozdílem, že obchodník si volí bodu expirace v řádu dnů až týdnů. Tento typ opcí se hodí pro dlouhodobé investory, nicméně při tak dlohodobé investici je otázkou, zdali by nebylo lepší provádět takovýto obchod přes některého z klasických brokerů, jelikož to vychází výhodněji. Payout je zde 70%.

TopOption demo účet

Broker nabízí možnost vyzkoušet si obchodování s binárními opcemi zcela bez rizika v rámci tzv. demo účtu. Zkušební účet se chová totožně jako skutečný účet a nabízí veškeré možnosti, jako při reálném obchodování se skutečnými penězi.

Pro získání tohoto bezrizikového zkušebního účtu stačí udělat minimální vklad 200 dolarů, ověřit svoji totožnost skrze osobní dokumenty (občanský průkaz + doklad prokazující poštovní adresu, tj. výpis z bank účtu, faktura za elektřinu, plyn atd) a poté je zkušební účet aktivní.

Běžně je u TopOption plných 14 dnů k testování bez rizika, ale v případě žádosti zákaznická podpora prodlouží tuto platnost o dalších 14 či 30 dnů, podle toho, kolik času klient potřebuje k testování.

Samotné obchodování ani minimální vklad klienta k ničemu nezavazuje, a tak, kdo by zjistil, že binární opce nejsou jeho šálek čaje může své prostředky kdykoliv bez jakýchkoliv otázek vybrat. Tím, že ověření totožnosti nyní probíhá již při otevření účtu (nové regulatorní podmínky Evropské Unie), výběr je poté zpracován bez jakékoliv prodlevy.

Vklady, výplaty a licence

Předpokladem úspěchu při obchodování s binárními opcemi je, že existuje spolehlivá cesta, jak dostat peníze k brokerovi a ještě důležitější, že existuje i spolehlivá cesta, jak dostat tyto peníze i s výdělky zpět.

U TopOption není naštěstí ani jedno z výše uvedených problém a co se vkladů týká, broker nabízí nadstandardní podmínky pro vklad. Základní metodou je běžný bankovní převod v režimu jednotné evropské platby SEPA. Pro rychlý online vklad jsou vhodné platební karty s povolenými platbami přes internet. Ještě pohodlnější platební metody představují internetové peněženky Neteller či Skrill, na které je možné peníze i vybrat.

Výběry broker zpracovává v 99% případů během 1 pracovního dne, pokud nevznikne nějaký problém, což je ale ojedinělé. Pro rychlé výběry jsou opět vhodné platební peněženky Skrill a Neteller, pro větší výběry jsou však mnohem vhodnější klasické bankovní převody.

Jak vklady, tak i výběry jsou zpracovávány zdarma, resp. TopOption hradí veškeré náklady s tím spojené.

Licenci má TopOption od Kyperského úřadu pro dohled nad kapitálovým trhem CySEC. Protože se jedná o zemi Evropské unie, jsou i peníze klientů zabezpečeny podle evropského práva, což znamená, že jsou drženy na separátních účtech odděleně od peněz brokera a v případě, kdy by došlo k úpadku TopOption, budou peníze klientům vyplaceny ze záchranného fondu. Garance pro klienty činí 100% peněz až do výše 20 000 EUR / klient.

Zákaznická podpora

V případě jakýchkoliv dotazů či potřeby asistence, TopOption má k dispozici online zákaznickou podporu, která mluví plynně česky a je k dispozici jak na telefonu, tak i na online chatu či na emailu. V posledním roce udělal broker velký pokrok tím, že na online chatu má již trvale 2-3 české reprezentanty, kteří se vždy snaží rychle pomoci s jakýmikoliv klientskými požadavky.

Nezapomeňte, že u zákaznické podpory lze žádat i o vyšší vstupní bonus (při vyšším vkladu), o prodloužení zkušební demo verze, o zrušení účtu, o zaslání výpisů pro daňové účely atd. Zákaznická podpora zde skutečně funguje na úrovni.

TopOption zkušenosti

Jelikož máme u TopOption účet již déle jak 2 roky a i dnes si tam čas od času zaobchodujeme, můžeme se podělit o naše plnohodnotné zkušenosti. Zejména co se vkladů a výběrů týká, nikdy jsme neměli sebemenší problém, a to ani během ověřování osobních dokumentů, což je záležitost dnes vyžadovaná všemi licencovanými brokery.

Většina klientů má s brokerem pozitivní zkušenosti a ti co mluví o negativních, zakládají je často na tom, že udělali pár špatných obchodů, přišli o peníze a nyní z toho viní brokera. Vždy proto myslete na to, abyste neinvestovali více peněz, než kolik můžete ztratit, protože obchodování dokáže být občas pěkně stresující.

V případě, že byste vy sami měli s brokerem kdykoliv problém, zejména, pokud byste měli pocit, že obchod byl uzavřen za jinou cenu, než za jakou měl být uzavřen, nezapomeňte, že veškeré transakce jsou dohledatelné a ceny lze kdykoliv porovnat proti historickým cenám na světových burzách. S takovýmto důkazem v ruce není problém jít za regulátorem, a ten by brokerovi hrozil odebráním licence. My jsme proto poměrně klidní v tom, že u TopOption k žádným cenovým manipulacím nedochází a naše zkušenost to ani nikdy neprokázala.

TopOption Podvod?

Často se obchodníci ptají, jestli není TopOption podvod. Tyto otázky vznikají zejména z důvodu existence jistých pochybných brokerů binárních opcí, kteří jsou zapojení tzv. do „get rich quick“ schémat, neboli podvodů ohledně rychlého zbohatnutí. TopOption se od těchto klamavých marketinkových praktik razantně distancuje a lze tak s bezpočností prohlásit, že TopOption není podvod.

Zpřísňující se Evropská legislativa MiFID dokonce již nyní přikazuje brokerům převzít odpovědnost za své obchodní partnery, takže by se již nemělo stávat tak často jak v minulosti, že někteří brokeři budou požívat klamavé obchodní praktiky prostřednictvím svých obchodních partnerů.

Pokud chcete zůstat v bezpečí a obchodovat u brokera, který je legitimní, ověřený a bezpečný, TopOption je rozumná volba.

Shrnutí recenze

TopOption je univerzální broker vhodný zejména pro začínající obchodníky, kteří chtějí vstoupit do vzrušujícího světa obchodování s binárními opcemi a nemají čas dlouze experimentovat u nevyzkoušených brokerů s pochybnou historií či složitou obchodní platformou.

Přestože TopOption není úplně ten nejlevnější broker pro obchodování, rozhodně se jedná o spolehlivého brokera, u kterého nejsou komplikace při vkladech, výběrech a ani během obchodování nedochází k žádným pochybným jevům.

Nabídka instrumentů k obchodování je poměrně štědrá, stejně jako různé druhy binárních opcí. Bonus ke vkladu dovolí začít s více penězi, než je vlastní vklad a bezrizikový demo účet dovolí se plně seznámit s obchodováním jako na reálných trzích, bez rizika ztráty vlastních financí.

[CTA_button link=“http://serv.topoption.com/promoRedirect?key=ej0xNDk2OTc5MiZsPTE0OTY5NzY4JnA9MTEyNzE%3D&var2=INVM-LAST-“ text=“Začít obchodovat“]

Diskuze k TopOption

Nejnovější zprávy

Netflix jde po sdílených heslech a zároveň snižuje ceny. Ceny akcií přesto padají.

Oblíbená streamovací platforma Netflix opět šokuje své uživatele. Poté, co před několika měsíci v USA a na západních trzích zvyšovala ceny za předplatné až...

Nvidia poodkryla další ziskovou vertikálu navázanou na umělou inteligenci, akcie reagují téměř dvojciferným růstem

Horečka okolo umělé inteligence zažehnutá nedávným vypuštěním Chat GPT od OpenAI mezi širokou veřejnost způsobila doslova hon po titulech, které s touto technologií mají...

19 z 20 lidí nenachází v Apple TV + hodnotu úměrnou ceně služby

Apple má problém. Jeho streamovací službu Apple TV+ má již několikátý rok po sobě pouze cca 22% majitelů iPhonů a procento ne a ne...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Testy společností