Vývoj kurzu Eura – hrozí další intervence?

Vývoj kurzu Eura přes 28 Kč / EUR

Vývoj kurzu Eura prosinec 2014 – leden 2015

Po pátečním zveřejnění meziročního prosincového vývoje inflace, která se ukázala být pouze na úrovni 0.1% vzrostly v očích investorů obavy o další intervenční opatření české národní banky.

Obchodníci na trzích reagovali na tuto zprávu “panickým” nákupem EUR v obavě, že ČNB opět přijde s intervencí a EURo opět uměle zdraží. Investorům se proto vyplatilo nakupovat ještě za páteční ceny v rozmezí okolo 27 Kč / EUR a těmito kroky dostaly tržní hodnotu EURa přes dnešních 28 Kč / EUR.

Ředitel měnové a statistické sekce ČNB Tomáš Holub spekulaci obchodníků vsázejících na růst EURa jen přiživil pátečním tvrzením, ve které uvedl: “Bankovní rada by začala uvažovat o případném posunu kurzové hranice ve chvíli, kdy by se tento šok začal měnit v hrozbu deflace, začal by se promítat do inflačních očekávání, promítl by se zpomalováním mzdového růstu, což by vedlo k útlumu spotřebitelské poptávky a podobně.”

Vývoj kurzu eura a vliv zveřejněné meziroční inflace

Vliv zveřejnění meziroční inflace a vzrůst obavy o další intervenci způsobil prolomení hranice 27 Kč za EURo


Obava představitelů ČNB z deflace začíná bohužel podrývat autoritu ČNB, jejíž chování se tak stává pro trh nečitelným. V zákoně o ČNB je přitom uvedeno, že role České národní banky je, aby pečovala o měnovou stabilitu.

Do doby, než začala ČNB intervenovat a poslala kurz EURa k 27 Kč byla hladina kurzu EUR/CZK velice stabilní, ovšem od té doby je v lidech velká míra nejistoty, jaký bude vývoj kurzu eura.

Vývoj kurzu Eura

Náš názor na vývoj kurzu eura je, že spíše nelze očekávat pokles pod 28 Kč v nejbližší době. Navíc s příchodem letní turistické sezóny vzroste přirozeně poptávka po EURu, čímž se EURo stává vůči koruně dražší a bude nutné za něj platit ještě více.

U dnešních hodnot lze nicméně očekávat korekce cca 0.25 – 0.5 Kč / EURo směrem dolů, ale střednědobý výhled v rámci měsíců je, že hladina zůstane spíše okolo 28 Kč / EUR.

Graf vývoje kurzu koruny proti euru zde:

Jelikož je Investomanie.cz server zaměřený především na zhodnocování vlastních financí, za každou zprávou vidíme i možnosti, jak na tom vydělat.

Možnost vydělat na vývoji kurzu EURa nabízí například broker Plus500, kterého sami používáme k našim analýzám.

Plus500 můžete vyzkoušet zde: http://www.plus500.cz a pro nové klienty je připraven i uvítací bonus 500 Kč, bez nutnosti vkladu. Vyzkoušejte si, jaké to je obchodovat přímo na finančních trzích a ne si jen pasivně číst finanční zpravodajství.

mm

Autor: Ivo Mahler

Miluji obchodování na trzích a vše kolem toho. Když jsem se poprvé seznámil s CFD deriváty, byl jsem očarován možností obchodovat velké objemy s relativně malým kapitálem. Tak jako v životě je ale nahoře i dole, takže byly doby lepší i horší. Nyní se již považuji za zkušeného obchodníka, který neobchoduje srdcem, ale rozumem. Když neobchoduji, rád píši články sem na Investomanii, vzdělávám se nebo se toulám přírodou.
Záložka pro permanentní odkaz.

3 reakce na Vývoj kurzu Eura – hrozí další intervence?

 1. Radek říká:

  Singera nakopat do prd*le!!!
  Jelikož aktivně obchoduji na trzích, tak vím, že současnej kurz eura není tržní!! Je tam umělě držen díky těm mag*rům z ČNB. Fakt díky kluci, zrovna v pátek jsem si posílal 2 tisíce euro na účet, takže mě to díky vám přišlo o bůra dráž.

 2. Jarda říká:

  A já jsem zase 10 tis. vydělal, díky panu Singerovi! Do pr*dele nakopej sám sobě, žes prodělal je tvůj problém!

 3. Kaka říká:

  Euro se řítí do záhuby, to je jisté… brzy budeme platit přes 1 euro na získání jednoho dolaru. Díky Singere, Díky ECB..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *