DomůRecenzeIronFX recenze a zkušenosti

IronFX recenze a zkušenosti

Publikováno

IronFX je vedoucí forexový a CFD broker s globální působností a pobočkou v České republice. Regulace mj. od Financial Conduct Authority a notifikace od České národní banky zajišťují pojištění vkladů kryté až 100% do 1.9 mil Kč. Díky přímému členství na derivátové burze Eurex nabízí IronFX skvělé podmínky k obchodování, nejužší spready, excelentní likviditou a bleskové zpracování příkazů. Spolu s nabídkou několika obchodních platforem, štědrými bonusy a exkluzivními promo akciemi se jedná o prvotřídního světového brokera, u kterého je radost obchodovat.

[CTA_link link=“http://record.ironaffiliates.com/_LFBF10rGqu2TVYRSm49uW2Nd7ZgqdRLk/1/?payload=home2″ text=“> Otevřít www.IronFX.cz v novém okně <„]

Obsah recenze

Hlavní parametry

testované kritériumhodnota kritériaváha kritériaznámka
obchodování30%1,2
spread EUR/USDOd 0.0 pips40%1,0
max. páka1:50020%1,0
počet instrumentů170+20%2,0
minimální velikost pozice0,01 lotu10%1,0
typ brokeraECN, MM10%1,0
ovládání obchodování25%1,0
nabídka softwareMT4, MT5, Sirix, WebTrader35%1,0
ovládání aplikaceod začátečníků po profesionály25%1,0
práce s grafyvelice pokročilá i přehledná20%1,0
obchodování z prohlížečeANO5%1,0
synchronní obchodováníANO5%1,0
automatické obchodováníANO5%1,0
mobilní obchodováníANO5%1,0
licence a bezpečnost20%1,0
pojištění vkladůDo £50 000 (1,9 mil Kč)50%1,0
licence v ČRnotifikace ČNB (odkaz)35%1,0
celosvětová licenceFCA,ASIC, CySEC, DFSA, UCRFIN, FSCS, CFSFA15%1,0
přístup k českým klientům15%1,1
založení nového účtuonline30%1,0
infoservis / vzděláváníANO20%1,0
česká lokalizaceANO20%1,0
přehlednost stránekstřední10%2,0
kamenná pobočka v ČRANO10%1,0
rok založení201010%2,0
platební možnosti5%1,3
minimální vklad$5040%1,0
platební možnostipřevod, karta, Skrill, Neteller,WM,...30%1,0
rychlost výběru1 - 5 prac. dnů30%2,0
bonus5%1,0
bonus bez vkladu$2550%1,0
bonus ke vkladu100%, 40%50%1,0
celková známka100%1,1
náš verdiktnejkomplexnější broker s českou pobočkou

Stručně o IronFX

IronFX a Lamborghini
IronFX pořádá pro své klienty řadu prestižních akcí

IronFX je online broker založený roku 2010 spadající pod Financial Group, existující již od roku 1972. S více jak 30ti pobočkami v 26 zemích světa (včetně České republiky) a 700 zaměstnanci se jedná o jednoho z největších brokerů. Je možné obchodovat s více jak 170 instrumenty, a to s cizími měnami, vč. České koruny, dále s americkými a britskými akciemi, indexy, komoditami, drahými kovy atd. IronFX nabízí několik obchodních platforem ale i typů účtů, od plnohodnotných ECN STP účtů s přímým napojením na burzu až po běžný Market Maker model. Mimo brokerské služby je IronFX oblíbený i kvůli promo akcím pro své obchodníky, kdy vítězové získali například 150 000 USD či tradiční VIP výlet do Monaka na F1. Bezpečnost vložených prostředků zajišťuje notifikace od České národní banky, 8 světových licencí, vč. Financial Conduct Authority, díky čemuž jsou vklady klientů pojištěny 100% až do 50 000 liber (cca 1.9 mil Kč).

[CTA_button link=“http://record.ironaffiliates.com/_LFBF10rGqu0tXVA6FMWGRkYg9ZvvYMNi/1/?payload=zal1″ text=“Otevřít účet online“]

Videoukázka

Možnosti obchodování u IronFX

IronFX nabízí několik obchodních platforem, takže klienti si mohou vybrat platformu, která jim bude nejvíce vyhovovat. Kromě standardního MetaTraderu 4 lze u IronFX obchodovat i v novější 5. verzi, Sirix Traderovi, WebTraderovi 4 a platformách pro mobilní telefony.

Meta Trader 4 Advanced

Základní obchodní platformou v IronFX je populární MetaTrader ve 4. verzi, kterého broker značně vylepšil do rozšíření nesoucí název Advanced.

MT4 Advanced
MetaTrader 4 Advanced z dílny IronFX

Pokročilá verze MT4 má celou řadu novinek, které ocení jak začínající obchodníci, tak i profesionálové. Z více jak 10 nových funkcí nám při obchodování nejvíce pomáhal tzv. Sentiment Trader, díky kterému lze vidět, kolik lidí daný instrument nakupuje, či prodává, a tím lze lépe předvídat další tržní pohyb. Další šikovnou pomůckou pro odhalování tržních pohybů je korelační matice, skrze kterou lze analyzovat provázání kurzů různých měn a při neobvyklých výchylkách korelačních koeficientů usuzovat na možný obchodní signál.

Verze Advanced zahrnuje i funkcionalitu běžného MetaTrader 4, na kterém obchodníci nejvíce oceňují zejména velkou rychlost zpracování objednávek, přesnou práci s grafy a pokročilé možnosti technické analýzy či chartingu. V platformě jde i vytvářet automatizované obchodní systémy, stahovat různé doplňky, či kopírovat obchody jiných. MetaTrader 4 je právem legendou mezi obchodními softwary.

[CTA_button link=“https://record.ironaffiliates.com/_LFBF10rGqu1iHMh1Fo8vcuWHUgoRWyZN/1/?payload=bonusMT4A“ text=“Chci MT4 Advanced“]

Meta Trader 5

Pokud někdo touží po nástupci 4. verze MetaTraderu, v IronFX se mu toto přání splní. Pátá verze přináší pár nových řešení, avšak také jisté kontroverze, a tak si dosud nezískala popularitu, jaké se těší její předchůdce. Je to zejména proto, že v 5. verzi nelze například tak snadno hedgovat pozice, dále se zmenšila oblast pro grafy a také zde není kompatibilita mezi scripty napsanými pro MT4. Na druhou stranu, je zde vylepšené prostředí pro tvorbu obchodních automatů a jazyk, ve kterém se píší, je objektově orientovaný.

Kopírování obchodů

Kopírování obchodů v MT4
V IronFX si snadno každý najde obchodníka, jehož obchody bude kopírovat

U IronFX existuje i možnost kopírovat obchody ostatních, což může přinést zajímavé výsledky. V MetaTraderu existuje část zvaná „Signály“, což je široká databáze obchodníků, které je možné kopírovat a dosahovat stejných výsledků jako oni. U každého poskytovatele jsou dostupné údaje o ziskovosti, délce obchodní historie, maximálních poklesech, nejziskovějších obchodech atd. Přestože většina poskytovatelů není atraktivních, najdou se i tací, kteří jsou v systému již dlouho a svůj kapitál dokáží zhodnocovat o 20% až 60% na roční bázi.

Poskytovatelé si obvykle účtují poplatek 10% až 30% ze zisku, což je pro klienta vhodnější, protože nehrozí střet zájmů a poskytovatel vydělává jen tehdy, když vydělává i klient. Dalším „bezpečnostním prvkem“ je, že poskytovatelé obchodují za své vlastní peníze a nikdo snad neobchoduje proto, aby prodělával.

Kopírování obchodů v IronFX může být zajímavou možností jak diversifikovat své příjmy z burzy. Vždy je však dobré myslet na to, že historické výsledky jednotlivých poskytovatelů nejsou žádnou zárukou budoucích zisků a rozhodně není vhodné touto metodou riskovat celý svůj účet. Kopírování obchodů je rizikové a existuje zde i šance ztráty vlastního kapitálu.

[CTA_button link=“https://record.ironaffiliates.com/_LFBF10rGqu1iHMh1Fo8vcuWHUgoRWyZN/1/?payload=bonus-kop“ text=“Začít kopírovat“]

WebTrader 4

WebTrader 4 a více oken grafů
WebTrader 4 umožňuje práci s více grafy, i když jede ve webovém prohlížeči

Odlehčenou platformou pro obchodníky, kteří nemají možnost instalovat MetaTrader a nebo jsou mimo svůj obvyklý počítač, je WebTrader 4. Jedná se o webovou aplikaci, která přestože jede ve Flashi, je velice svižná a nenáročná pro systémové prostředky. Velkým pozitivem WebTraderu 4 je, že umožňuje pracovat ve více oknech a vytvářet si záložky s různými sestavami grafů či technických indikátorů. Díky tomu lze i v pouhém webovém prohlížeči provádět relativně sofistikované analýzy a obchody.

Drobným nedostatkem WebTraderu 4 je skutečnost, že nemá tickový graf a také nelze přímo z grafu odeslat jedním kliknutím objednávku, ale musí se k tomu použít postranní panel pro nákup a prodej instrumentů. Naopak pozitivní je, že je zde k dispozici všech 170+ obchodních instrumentů s velice dlouhou cenovou historií, pro řadu instrumentů sahající až k počátkům milénia. Celkově vzato, WebTrader 4 je velice povedená, přehledná a svižná obchodní aplikace.

Sirix Trader

Sirix Trader v IronFX
Sirix Trader s pokročilou možností technické analýzy a panelem obchodníků, od nichž lze kopírovat obchody

Sirix Trader je vizuálně pestrá platforma s jednoduchým grafickým rozhraním pro rychlou orientaci na trzích. Sirix žije přímo v internetovém prohlížeči, a tak stejně jako u WebTraderu 4 není třeba žádné instalace a platformu lze provozovat i na chytrém telefonu či tabletu. Je zde o něco menší oblast grafu, avšak zase více technických indikátorů. U IronFX se Sirix Trader označuje také jako Sociální obchodník.

Sirixu by měli věnovat pozornost začínající obchodníci, kvůli možnosti kopírování obchodů jiných, stejně jako v MetaTraderovi. Koho kopírovat si lze vybrat podle historických výsledků, maximálních výdělků, propadů atd. V rámci kopírování obchodů jde zvolit jak velkou částí účtu kopírovat a kolik obchodníků kopírovat. Samotné kopírování obchodů probíhá automaticky a začít někoho kopírovat je otázka 2 kliknutí. Kopírování může začátečníkům pomoci nahlédnout „pod pokličku“ zkušeným a lépe porozumět trhům. Stejně jako obchodování samotné, je i kopírování obchodníků rizikové a dopředu nelze zaručit úspěch, protože předchozí výsledky kopírovaných obchodníků nejsou žádnou garancí do budoucna. Kopírovaných obchodníků je v Sirixu méně, nežli v MetaTraderu, avšak pro začátečníky je Sirix zřejmě vhodnější cestou.

[CTA_button link=“https://record.ironaffiliates.com/_LFBF10rGqu1iHMh1Fo8vcuWHUgoRWyZN/1/?payload=bonus-sirix“ text=“Objevit Sirix Trader“]

IronFX Portfolio Managment

Většina brokerů poskytuje pouze brokerské služby a svým klientům nenabízí žádné další služby, které by jim pomohly vydělat peníze. IronFX je jiný a svým klientům nabízí možnost svěřit své prostředky, či jejich část, do rukou svých odborníků, kteří je budou zhodnocovat. Tuto službu poskytuje IronFX na základě licence 125/10 udělené CySEC. V současnosti nabízí společnost dva investiční plány, kterých může klient využít, na základě svého rizikového profilu a požadovaného zhodnocení.

Výkonnost strategií v portfolio managmentu
Výnosnost obou strategií, skrze které lze investovat v Portfolio Managmentu

První plán nese název „Balanced total return“ a slibuje zhodnocení okolo 25-35% ročně a využívá prvky martingale přístupu, což obvykle dovoluje dosáhnout zajímavých zhodnocení, ale nese to s sebou i vysoké riziko realizace ztrátových obchodů. Martingale prvky jsou ve strategii zastoupeny pouze částečně, takže riziko by mělo být přijatelné s ohledem na možnost vysokého zhodnocení.

Druhý plán se nazývá „Market Directional“ a staví na přístupu využívání periodicky se opakujících tržních trendů. Zhodnocení je plánované na 15-25% ročně a riziko by mělo být podstatně nižší, nežli v případě prvního plánu.

IronFX spustil Portfolio Managment začátkem roku 2015, a tak ještě nejsou dostupná data se skutečně dosaženým ročním výnosem, avšak simulace, které broker prováděl na historických datech, přinesly zhodnocení 7.96% měsíčně v prvním, resp. 3.22% v druhém plánu. Je zřejmé, že minulé výnosy nejsou garancí budoucích zisků a broker ani nic negarantuje. Popis tohoto nástroje v rámci recenze na IronFX není investičním doporučením a slouží pouze k informativním účelům.

[CTA_button link=“http://record.ironaffiliates.com/_LFBF10rGqu1m3uoq5WHK4Hf6yGUz_kL5/1/?payload=portfolio“ text=“Více o Portfolio Man.“]

Různé druhy účtů

Obchodování v IronFX posouvá na profesionální úroveň možnost volby takového typu účtu, jaký nejvíce vyhovuje přání obchodníka. Náročná klientela s velkými depozity může využít profesionální ECN účet s minimálními spready, běžným obchodníkům může vyhovovat účet s proměnným spreadem, který umožní se ve špičkách dostat na lepší ceny, než u konkurence, nenáročný klient si z důvodu jednoduchosti může zvolit účet s nulovým spreadem a pevnou komisí za zobchodované loty a tak dále.

Společnost nabízí celkem 10 druhů účtů a s jejich výběrem klientovi nejlépe pomohou čeští zástupci IronFX. Je možné si otevřít i více účtů a vzájemně je při obchodování porovnávat a testovat.

Vklady a výplaty financí

IronFX platební karta
IronFX poskytuje unikátní službu výběru peněz – přes vlastní platební kartu – okamžitě, bezpečně a kdekoliv

Alfou a omegou každého brokera je způsob, jakým klientům umožňuje vkládat a vybírat peníze, IronFX si je toho dobře vědom, a tak svým klientům nabízí nadstandardní platební možnosti. Základní metodou vkladu je u brokera bankovní převod, který je díky režimu SEPA plateb levný a peníze putují 2-3 dny. Okamžité vklady do 5.000 dolarů lze realizovat i pomocí platebních karet a internetových peněženek Neteller, Skrill a WebMoney. Minimální vklad je 50 amerických dolarů (cca 1.200 Kč), díky čemuž si mohou i nejskeptičtější klienti s minimálním rizikem vyzkoušet, že vše funguje, jak má.

Vybírat prostředky lze v zásadě stejnými metodami, jakými byly vloženy, avšak existuje navíc i možnost výběru přímo na platební kartu IronFX MasterCard. O kartu mohou zdarma žádat klienti v době, kdy mají na účtu alespoň 2.500 dolarů. Výběr funguje tak, že v klientské sekci se převede na kartu požadovaná částka, kterou lze ihned po schválení kdekoliv na světě vybrat z bankomatu či s ní cokoliv zaplatit, a to i po internetu. Denní limity jsou 1.000 dolarů pro výběr z bankomatu a 3.000 dolarů pro nákupy. Měsíční limity jsou 5.000 pro výběry a 10.000 pro nákupy. Platební karta od IronFX je perfektní metoda, jak si užít výdělky z burzy rovnou na dovolené.

V rámci tvorby recenze jsme vyzkoušeli jak vklad, tak i výběr. Platební kartou jsme vložili 3.000 Euro a dostali jsme dalších 3.000 Euro jako 100% bonus ke vkladu. Po necelém měsíci jsme požádali o částečný výběr ve výši původního vkladu a 3. pracovní den od zadání příkazu jsme měli peníze na účtu. Naše zkušenost s vklady a výběry u IronFX byla tedy bezproblémová.

Demo účet

Postup založení demo účtu v IronFX
Založit si účet a získat možnost zdarma zkoušet platformu je v IronFX velice jednoduché

Kdo se chce seznámit s obchodními platformami, vyzkoušet si, jak funguje online obchodování na burze a neriskovat při tom své peníze, má možnost obchodovat ve zkušebním demo režimu. Platformy se s demo účtem chovají naprosto stejně jako u živého účtu. Jsou zde stejné ceny, stejná rychlost provádění příkazů, stejné spready a není zde žádné zpoždění oproti živému účtu. Výsledků, jakých bývá dosahováno na demo účtech lze shodně dosáhnout i na živých účtech. V demo režimu lze zkoušet i populární kopírování obchodů.

Pro přístup k testovacímu demo účtu si stačí zdarma otevřít běžný obchodní účet, což nezabere více jak dvě minuty. Po dokončení registrace získá obchodník přihlašovací údaje do svého kabinetu, se kterými se přihlásí například i do MetaTraderu. V MetaTraderovi 4 stačí zvolit „Nový demo účet“ a během chvíle je na světě nový demo účet se zkušebními penězi.

[CTA_button link=“http://record.ironaffiliates.com/_LFBF10rGqu0tXVA6FMWGRkYg9ZvvYMNi/1/?payload=zal2″ text=“Otevřít účet“]

IronFX Bonus

Kdo má rád bonusy ke vkladu, či poslední dobou stále oblíbenější bonusy bez vkladu, bude u IronFX nadšený. Broker poskytuje hned 3 druhy bonusů a obchodník je může získat všechny, některé dokonce i opakovaně.

$25 Bonus bez vkladu

IronFX poskytuje naprostým začátečníkům možnost vyzkoušet si skutečné obchodování se skutečnými penězi, a to bez jakéhokoliv rizika a nutnosti vkladu. Není tím přitom myšleno obchodování na demo účtu, který sice reálné obchodování připomíná, ale peníze, které si na demo obchodování vyděláte, nejsou pravé. Bonusových 25 dolarů, které může získat každý nový klient, je však zcela skutečných a jdou s nimi vydělávat i skutečné peníze. Kdo má zájem tento bonus získat, musí použít k registraci nového účtu banner níže, jelikož toto je speciální nabídka a při běžné návštěvě stránek IronFX ji nikde nenaleznete.

Pokud chcete získat bonus 25 dolarů, klikněte na banner níže:

Získání 25 USD no deposit bonusu

40% Power bonus ke vkladu až $4.000

Pro řadu lidí je bonus 25 dolarů bez vkladu neatraktivní, jelikož již mají určité zkušenosti a vědí, že s 25 dolary se toho stejně moc dělat nedá. Na takové obchodníky míří IronFX svým 40% Power bonusem, který může být ve výši 200 až 4.000 dolarů a vztahuje se na vklady 500 až 10.000 dolarů. Životnost bonusu je celých 30 měsíců, čímž je vidět, že se jedná o poctivou nabídku a ne o bonus, který expiruje za 30 dnů, jak je někdy bohužel k vidění.

Zisky plynoucí z bonusu jsou standardně vybratelné, avšak bonus samotný vybrat nelze. Hlavní výhoda bonusu spočívá v jeho funkci jako kapitálového polštáře. Účet s kapitálem 14.000 dolarů, kde 10.000 tvoří klientský vklad a 4.000 bonus, se mnohem lépe vyrovná se ztrátami, než účet bez bonusu. Pokud by například klient dosáhl ztráty 7.000 dolarů z účtu 14.000, kde 4.000 tvořil Power bonus, ze zbylých 7.000 dolarů by mohl vybrat celých 5.000 dolarů, přestože vložil 10.000 a již 7.000 ztratil, protože ztrátu 2.000 kryje bonus.
Funguje to tak, že ztráty jsou z 2/7 kryty bonusem a z 5/7 kryty vlastním kapitálem. Nemusí se to zdát jako moc velká výhoda, ale 2/7 ze ztráty 7.000 dolarů jsou právě 2.000 dolarů, které jdou díky bonusu na vrub IronFX.

100% Sdílený bonus ke vkladu až $20.000

Pokud si říkáte, že bonus 20.000 dolarů ke vkladu 20.000 dolarů bude mít nějaký háček, máte pravdu, háček to má, ale naštěstí jen háček a ne úplný hák. Sdílený bonus získal svůj název od toho, že klient s IronFX sdílí své zisky i ztráty. Níže vysvětlíme princip bonusu na příkladu.

IronFX-Recenze-bonus

Kdo vloží 10.000 dolarů a požádá o 100% Sdílený bonus, dostane dalších 10.000 dolarů jako bonus, začíná tedy s 20.000 dolary. Daří se, a účet se dostane na 40.000 dolarů. Klient se rozhodne vybrat a stane se následující. Bonus je při výběru odebrán (tj. -10.000 bonus) a dále čistý zisk (který byl 20.000) je rozdělen v poměru 1:1 klient : IronFX, takže klientovi připadá 10.000 zisk + 10.000 původní vklad a může vybrat 20.000 dolarů. Zdálo by se, že z bonusu neplyne žádná výhoda, ale v případě, kdy by klient svůj účet dostal na 60.000, mohl by již vybrat 40.000 dolarů. IronFX si v případě sdíleného bonusu při výběru ponechá maximálně dvojnásobek uděleného bonusu. A kdyby se klient dostal na 100.000, může vybrat sympatických 80.000, které vybudoval z počátečního kapitálu 20.000, přestože sám vložil jen 10.000.

Další výhodou 100% Sdíleného bonusu je, že také funguje jako kapitálový polštář. Ztráty jsou též děleny v poměru 1:1, takže pokud klient začíná s 20.000, z čehož 10.000 je vlastní vklad, a vlivem špatných obchodů se propadne na 10.000 dolarů, nepřišel o celý svůj vklad, ale jen o polovinu, tj. o 5.000 dolarů.

Více k bonusům

Bonusy klienta k ničemu nezavazují a neomezují ani nijak jeho možnosti výběru vlastních prostředků. Bonusy se hodí zejména pro vykrývání ztrát, ale díky vyššímu počátečnímu kapitálu také pomáhají dosahovat vyšších potenciálních zisků.

Kdo se rozhoduje, který bonus pro něj bude výhodnější, zdali 100% Sdílený bonus nebo 40% Power bonus, může být v klidu, protože získat jdou oba dva! Jen platí co vklad a výběr, to jeden bonus. Tj. nejprve je dobré se vypořádat s jedním bonusem a až poté využít další. Power bonus lze získat dokonce dvakrát a pro nové klienty se zřejmě jedná i o vhodnější bonus, protože zde nedochází k dělení zisků.

[CTA_button link=“https://record.ironaffiliates.com/_LFBF10rGqu1iHMh1Fo8vcuWHUgoRWyZN/1/?payload=bonus“ text=“Získat bonusy“]

Vzdělávání od IronFX

IronFX pořádá řadu webinářů, ale i živých seminářů, které se obvykle tak 1-2x do roka uskutečňují i v Praze. Klienti IronFX mají na tyto semináře přístup zdarma, byť se často jedná o různé workshopy v rámci například Financial Expo, kam vstupenka stojí i několik set Euro.

Marshall Gittler jako součást teamu IronFX
Světově uznávaný analytik Marshall Gittler tvoří team IronFX

Začátečníci využijí i rozsáhlého archivu již odvysílaných webinářů, ke kterým mají přístup a také vzdělávacích ebooků či encyklopedie forexu. Skvělé také je, že česká pobočka IronFX je plna velice kvalifikovaných poradců, kteří svými znalostmi dokáží obohatit jak začínající klienty, tak i velké a zkušené obchodníky.

Tím, že je IronFX předním světovým brokerem se stovkami zaměstnanců, přirozeně zaměstnává i některé elitní ekonomické experty. Jedním z takových je například Marshall Gittler, finančník se zkušenostmi z nějvětších finančních institucí světa jako Bank of America, UBS, Deutsche Bank nebo Bank of China. Klienti tak mají přístup k prvotřídním analýzám a komentářům k tržnímu dění. Marshall Gittler bývá často hostem v největších světových ekonomických médiích, jako CNN, Bloomberg, CNBC atd.

iDEAS

iDEAS v IronFX
Náhled profilu obchodníka Garyho v síti iDEAS a záznam jeho formací

Obchodníci mohou využít i unikátní sociální sítě iDEAS, ve které mohou být v kontaktu se svými kolegy, komunikovat s nimi, vzdělávat se a především sdílet své obchodní formace a hodnotit obchody jiných.

Sdílení nápadů v iDEAS je propracované a obchodník zde snadno zakreslí do trhů své nápady na tržní vývoj. Své dílo nasdílí jedním kliknutím celé komunitě a brzy se mu dostane zpětná vazba na své nápady, což zejména začátečníkům velice rychle pomůže zformovat kvalitnější analytický pohled na trhy a celkově vyrůst v lepšího a úspěšnějšího obchodníka. V komunitě existují profily traderů, takže si lze budovat i reputaci, získávat kladné body za dobré analýzy, sledovat a hodnotit jiné úspěšné obchodníky, inspirovat se atd.

Na platformě iDEAS lze strávit spoustu času a hodně se toho naučit. K registraci do sítě iDEAS a využívání jejího potenciálu si stačí pouze založit účet u IronFX.

[CTA_button link=“http://record.ironaffiliates.com/_LFBF10rGqu0tXVA6FMWGRkYg9ZvvYMNi/1/?payload=zal3″ text=“Založit iDEAS“]

Licence a bezpečnost

IronFX licence od ČNB
Uznání licence IronFX od České národní banky

IronFx je broker s největším počtem získaných licencí, kterého jsme doposud měli možnost testovat. Společnost má licenci k provozování obchodování s CFD a forexem a investičních služeb od 6ti regulatorních úřadů, včetně notifikace od České národní banky. Toto jsou licence z celého světa, kterými IronFX disponuje: Financial Conduct Authority (číslo registrace: 585561), ASIC (číslo registrace: AFSL 417482), DFSA (číslo registrace: F002432), FSB (číslo registrace: 45276), UCRFIN (číslo registrace: 5), CySEC (číslo licence: 125/10), Česká národní banka (číslo notifikace: SEQ ID 1338226) a plnění směrnice MiFID.

Díky množství získaných licencí představuje IronFX skutečně celosvětově velice důvěryhodného brokera a peníze klientů jsou v maximálním bezpečí. Nejenže jsou vklady obchodníků automaticky pojištěné do 50.000 Liber či 20.000 Euro v případě úpadku (dle pobočky), ale zároveň jsou drženy zcela separátně od firemních peněz, takže i kdyby se stala nějaká nepředvídatelná událost a IronFX ztratilo své likvidní prostředky a muselo vyhlásit úpadek, peníze klientů tím dotčeny být nemohou.

Závěr

IronFX jako sponzor FCB
IronFX jakožto hrdý sponzor světového fotbalového klubu FC Barcelona

Dobrá pověst renomovaného brokera doprovázeného dlouholetou úspěšnou historií se při sestavování recenze na IronFX ukázala jako opodstatněná.

Naše zkušenost s IronFX byla velice dobrá, byť jsme měli na testování pouze cca měsíc. Ceny za obchodování účtované formou spreadu či komisí považujeme za solidní a zároveň je příjemné, že si obchodník může zvolit model účtu, jaký mu nejvíce vyhovuje. Spousta maličkostí jako sociální platforma iDEAS nebo Portfolio Managment považujeme za jednoznačné obohacení celého forex/CFD odvětví.

Náš traderský tým Investomanie.cz proto uděluje vysoké hodnocení: 95% / 100%.

[CTA_button link=“http://record.ironaffiliates.com/_LFBF10rGqu0tXVA6FMWGRkYg9ZvvYMNi/1/?payload=zal4″ text=“Začít obchodovat“]

Diskuze IronFX

Byla vaše zkušenost s IronFX stejně pozitivní jako naše, nebo se při obchodování vyskytly nějaké komplikace, které si nechcete nechávat pro sebe? Podělte se s námi a ostatními čtenáři naší recenze o vaše zkušenosti a pomozte učinit českou obchodnickou scénu kultivovanější.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Testy společností