Brokerjet končí svou činnost pro malý zájem investorů

Česká spořitelnaBrokerjet České spořitelny ukončí na konci roku 2015 svou činnost. Uzavření jednoho z největších on-line brokerů je naplánováno od 1. prosince letošního roku. Důvodem k ukončení služeb je prý podle banky malý zájem aktivních investorů a celková dlouhodobá nevýdělečnost služby.

Činnost brokera Brokerjet tak končí po dlouhých dvanácti letech. I když v loňském roce vykazoval zisk přes 800 tisíc korun, v letech minulých byl značně ztrátový, a proto je společnost nucena jeho činnost ukončit.

Od 1. prosince již nebude možné podávat pokyny k nákupu a prodeji cenných papíru. Brokerjet žádá své klienty, aby do této doby prodali své držené cenné papíry nebo si peněžní prostředky a cenné papíry převedli k jinému obchodníkovi. Investoři mohou přejít na obchodní platformu Saxo Bank pro on-line obchodování nebo si mohou převést své portfolio do České spořitelny. Ta chce od listopadu otevřít novou službu nazvanou „Investiční makléř ČS“. Tato služba poskytuje i možnost zadávat obchodní příkazy prostřednictvím telefonu.

Loňský zisk nevedl k záchraně brokera

I přes to, že počet klientů v poslední době rostl tak jako u většiny českých brokerů, obchodovalo se s menším objemem peněz, než tomu bylo dřív. I proto loňský zisk nemohl pokrýt ztrátu, kterou broker nabral v roce 2013, kdy byl v mínusu o deset milionů korun a v roce 2012 o dva miliony korun. Česká spořitelna měla nejdříve snahu brokera prodat a převést portfolio klientů jinam. Jednala i s Patrií, která je lídrem mezi brokerskými službami v konkurenční skupině ČSOB. Tento obchod, ale nebyl bohužel úspěšný. Banka však chce zrušení této služby určitým způsobem kompenzovat, a proto nabídne svým klientům jiné produkty ze své skupiny (např. námi zmíněný Investiční bankéř).

K uvedenému datu přestane Brokerjet nabízet své služby nejen u nás, ale i na dalších trzích (Rakousko, Slovensko, Maďarsko či Chorvatsko).

Pokud nyní řešíte, kde budete obchodovat po ukončení služeb Broker Jetu, vyzkoušejte brokera ETX Capital. Nabízí 6000 Euro ke vkladu a lze u něj obchodovat s více jak 5000 instrumenty. Více o ETX Capital si můžete přečíst v naší recenzi.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *