DomůZprávyLidé věří čím dál víc P2P půjčkám. Nebojí se do nich investovat

Lidé věří čím dál víc P2P půjčkám. Nebojí se do nich investovat

Publikováno

Do P2P půjček se pouští stále víc i drobní investoři. Podle průzkumů plánuje v letošním roce investovat peníze 80 procent občanů ČR a takřka čtvrtina z nich chce použít alespoň 50 tisíc korun. Průzkumy také ukazují, že lidé hledají různé možnosti, kam své peníze uložit, aby to bylo výhodné a čím dál víc z nich se nebojí investování do P2P půjček.

Lidé stále hledají nové investiční možnosti a čím dál více se zajímají o P2P půjčky.
Lidé stále hledají nové investiční možnosti a čím dál více se zajímají o P2P půjčky.

Jeden nedávný průzkum si nechala vypracovat i společnost Bondster. To je česká FinTech společnost, která umožňuje investice do půjček. Jejím prostřednictvím je možné investovat do půjček jiných společností. Aby se minimalizovalo riziko, umožňuje společnost investovat do půjček, které mají jištění. Ručí se buď nemovitostí nebo jiným movitým majetkem. Stejně to má i společnost Zonky.

Z průzkumu vyplývá, že lidé chtějí většinou investovat menší částky čítající maximálně několik desítek tisíc. V konkrétních číslech je to 31 procent respondentů kolem 10 tisíc korun. Větší částky, které už přesahují sto tisíc se chystá investovat jen zlomek lidí. Víc než 200 tisíc může a chce použít pouze 8 procent dotázaných. Nejméně investují do kryptoměn a alkoholu. 

A právě proto, že lidé chtějí investovat spíš méně, získávají na oblibě peer-to-peer půjčky jako je například Zonky. Tam totiž mohou potencionální investoři vkládat i menší částky. Z dat, která vyplývají z průzkumu, roste zájem i proto, že jsou jednoduché a nabízí dobrý poměr mezi rizikem a výnosem.

Lidé P2P půjčky znají

Velkou výhodou těchto půjček je hlavně to, že jsou známé. Takřka polovina populace si dokáže představit, co znamená investování do půjček nebo to dokonce ví a mají zkušenosti. Čím dál více se teď také o tento způsob investování začínají zajímat lidé, kteří se předtím o možnosti zhodnocení peněz tímto způsobem příliš nezajímali nebo si mysleli, že by se v tom nevyznali a o své peníze určitě přišli. Jenže služba Bondster, která je dost nová, přilákala právě na jednoduchost jen za první rok své existence tisíce investorů. 

Její ředitel Robert Hluchník prohlásil, že společnost funguje jako trh investic. Chtějí propojovat investory (jakékoliv) s poskytovateli půjček, vždy ale prověřenými a důvěryhodnými. Investoři tak nemusí znát dopodrobna finanční trh, ale přesto mohou bez obav investovat, jednoduše a s vyhlídkou zajímavých výnosů. Velký důraz je v tomto případě kladen hlavně na bezpečnost a likviditu financí investorů.

Nejnovější zprávy

Netflix jde po sdílených heslech a zároveň snižuje ceny. Ceny akcií přesto padají.

Oblíbená streamovací platforma Netflix opět šokuje své uživatele. Poté, co před několika měsíci v USA a na západních trzích zvyšovala ceny za předplatné až...

Nvidia poodkryla další ziskovou vertikálu navázanou na umělou inteligenci, akcie reagují téměř dvojciferným růstem

Horečka okolo umělé inteligence zažehnutá nedávným vypuštěním Chat GPT od OpenAI mezi širokou veřejnost způsobila doslova hon po titulech, které s touto technologií mají...

19 z 20 lidí nenachází v Apple TV + hodnotu úměrnou ceně služby

Apple má problém. Jeho streamovací službu Apple TV+ má již několikátý rok po sobě pouze cca 22% majitelů iPhonů a procento ne a ne...
Martina Mádlová
Martina Mádlováhttps://www.investomanie.cz/author/martina/
Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Testy společností