Jak bude vypadat struktura OVB?

Na příkaz dozorčí rady OVB Holding rozvázala OVB Allfinanz spolupráci se třemi zemskými řediteli. Jak to bude dál s jejich strukturami?

Výpověď z OVB dostali tři zemští ředitelé. Jejich struktury jsou nyní k mání.

Výpověď z OVB dostali tři zemští ředitelé. Jejich struktury jsou nyní k mání.

Výpověď dostal Martin Zoubek, Lukáš Lichtenberk a Jan Kokta. Důvody pro jejich vyhození si nechává OVB Allfinanz pro sebe. Podnět k tomuto kroku ovšem nedala česká centrála, ale dozorčí rady německého OVB Holding, což je stejná korporace, která Martina Zoubka chválila do nebes a ukazovala v celé Evropě jako příklad špičkového manažera. Nyní se karta obrací a Zoubek spolu se dvěma zemskými řediteli je označen za tvůrce všeho špatného a končí.

Tři zemští ředitelé končí s definitivní platností. Bližší informace o konci spolupráce veřejné nejsou, ale podle informací, které pronikly na povrch, se zatím nerýsuje dohoda o finanční kompenzaci pro odcházející ředitele. Zato o volné neobsazené struktury v OVB je enormní zájem.

Kritizované finanční poradenství

Finanční poradenství, zejména v případě zemského ředitelství Martina Zoubka, takřka neexistovalo. Petr Boskovec, který je ředitelem konkurenční finančně poradenské společnosti Partners, která právě vznikla z OVB, prohlásil, že je to velký průšvih na trhu. Existuje mnoho zvěstí o praktikách, které se užívají při zprostředkování služeb. Už v minulosti za své praktiky OVB dostala od ČNB pokuty ve výši 2 mil. Kč, 5 mil. Kč pro OVB a 6 mil. Kč pro Lukáše Štorka.

Nyní se řeší struktury, které jsou neobsazené. I bez svého zemského ředitele mohou zůstat pod centrálou. Tím by se ovšem zvýšila marže centrály, protože by nemusely být vypláceny rozdílové provize, které inkasoval zemský ředitel. O struktury se ovšem musí někdo starat, i když to může dělat přímý podřízený bývalého zemského ředitele, má bez jeho pravomocí jen omezené možnosti. Pro OVB bude lepší přiřadit struktury k jiným ředitelstvím. A tady začíná boj o nejlepší pozice. Ostatní zemští ředitelé OVB si struktury mohou přivlastnit a čerpat z jejich produktů. A zájem je velký. Poslední možností je i to, aby struktury následovaly své zemské ředitele a přestěhovaly se do jiné poradenské sítě. Zazněly možnosti jako je Broker Trust, ale jeho generální ředitel a předseda představenstva Michal Knapp spekulace rázně utnul a prohlásil, že nic takového v plánu nemá. Pro jakoukoliv společnost představují struktury velké reputační riziko.

Doživotní renta

Zemský ředitel, který připraví dalšího ředitele, má nárok na rozdílové provize a dokonce i na doživotní rentu. Na tom je postavena motivace, lákat a vychovávat v OVB další struktury, nejlépe dostatečně silné. Jak se ale zdá, má doživotní renta také nějaká ale. Martin Zoubek, Lukáš Lichtenberk a Jan Kokta nejsou první zemští ředitelé, kteří dostali výpověď v Česku. V roce 2013 byla stejně tak ukončena spolupráce OVB Allfinanz s Petrem Křenem. Nedošlo k dohodě na podmínkách spolupráce. A nejistota se prohlubuje. Protože např. rozhodnutím dozorčí rady v Německu mohou skončit nejen rozdílové provize z náročně vybudovaných týmů, ale i doživotní renta.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *