Bohemia Energy získá desítky tisíc nových zákazníků

Bohemia Energy, která patří mezi největší alternativní dodavatele energií v Česku, odkoupila jednu ze svých konkurencí, konkrétně se jedná o společnost Europe Easy Energy. O transakci informovala v pátek mluvčí společnosti Bohemia Energy Alžběta Šťastná. Svůj úmysl převzít konkurenční společnost oznámila Bohemia již Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a čeká na vyjádření. Kolik celá transakce stála, uveřejněno nebylo.

Díky výhodné koupi rozšíří Bohemia Energy svou působnost a získá mnoho nových zákazníků.

Díky výhodné koupi rozšíří Bohemia Energy svou působnost a získá mnoho nových zákazníků.

V současné době by měla mít společnost Europe Easy Energy asi 45 000 zákazníků, alespoň podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE). Na 26 tisíc klientů od ní odebírá elektřinu a necelých 19 tisíc odběratelů využívá plyn. Mimo České republiky dodává společnost energie i téměř tisíci lidem na Slovensku. Jednatel firmy Bohemia Energy Jiří Písařík vyjádřil v pátek důvěru v to, že propojení obou firem přinese ještě větší spokojenost zákazníků. Podle něj chce společnost pokračovat dále v akviziční politice.

Podle OTE patří společnost Bohemia Energy k alternativním dodavatelům, která má nejvíce odběratelů na území České republiky. Jen v říjnu si od ní bralo 316 700 zákazníků elektřinu a plyn asi 183 000 lidí. Na základě akvizice přešlo k Bohemia Energy přibližně 13 tisíc zákazníků energetické části firmy Global Energy.

Letos klesaly zisky

Za první pololetí letošního roku klesly společnosti meziročně tržby o čtyři procenta na 4,5 miliardy korun. Společnost Bohemia Energy uvedla, že pokles přisuzuje mírné zimě, a také obchodním rozhodnutím firmy. Toto rozhodnutí spočívalo v lepších cenách elektřiny a plynu, které firma nabídla svým zákazníkům.

Společnost patří do energetické skupiny Bohemia Energy, kterou mimo ni tvoří i další společnosti (Comfort Energy a Slovakia Energy). Slovakia Energy je největší alternativní dodavatel energií na Slovensku.

mm

Autor: Martina Mádlová

Ráda píši a informuji o dění ve světě forexu, financí a investování. Baví mě neustále se vzdělávat a proto jsem se vrhla i do tohoto dynamického oboru. Je mi 31 let a letos jsem dokončila dálkové studium na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Mojí prioritou je pečlivost, flexibilita, férové jednání a rychlá reakce na dění ve světě financí. Vždy se ráda přiučím něco nového, nastuduji kus nové informace a předám dál naším čtenářům.
Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *