Tržby Czechoslovak Group stoupají na maximum

V minulém roce dosáhla společnost Czechoslovak Group provozního zisku 1,13 miliardy korun. Díky podílu v kopřivnické Tatrovce, který činní dvě třetiny, vydělal majitel dalších 393 milionů korun. Zisk tak stoupl takřka na 1,5 miliardy. Pro příští rok očekává firma ještě lepší výsledky.

Díky kopřivnické Tatrovce vzrostl zisk Czechoslovak Group o 393 milionů korun na takřka 1,5 miliardy.

Díky kopřivnické Tatrovce vzrostl zisk Czechoslovak Group o 393 milionů korun na takřka 1,5 miliardy.

Největší česká zbrojařská a postupně i čím dál více průmyslová skupina Czechoslovak Group je na tom čím dál lépe. Společnost patří Jaroslavu Strnadovi a nyní poprvé ukázala své konsolidované výsledky. Za předchozí rok byl její provozní zisk přes 1,13 miliardy korun. Tržby se pohybovaly kolem 4,7 miliard korun.

K tomu je nutné připočítat ještě podíl z kopřivnické Tatrovky a nadpoloviční většiny z firmy Dako-CZ, která vyrábí brzdové systémy pro kolejová vozidla. Tatra v loňském roce vydělala 393 milionu korun a provozní zisk Dako-CZ byl 137 milionů. Celkem si tak největší zbrojař v loňském roce vydělal již zmíněných 1,5 miliardy. Podle některých kupuje Strnad to, co ostatní nechtějí, ale zdá se, že se mu to velmi vyplácí.

Protože v letošním roce koupil ještě další firmy, dá se předpokládat, že výsledky budou ještě vyšší. Od ledna přibyl do skupiny Czechoslovak Group český výrobce radarů firma Retia, dále firma získala podíl ve výrobci hodinek Prim firmě Elton Hodinářská nebo mošnovská opravna letadel Job Air Technic. Na jaře koupil Strnad od indických majitelů a zkrachovalého výrobce nákladních vozů Avia. V plánu má pokusit se tuto firmu vzkřísit. Takto realizoval svůj plán již s Tatrou. Tato firma ještě v roce 2012 těžce prodělávala, téměř miliardu korun a další miliardu a půl dlužila. Propuštění hrozilo tisícovce zaměstnanců. V současné době nabírá jeden zahraniční trh za druhým, přibírá zaměstnance a svým majitelům dobře vydělává. Jen v loni byl zisk mnohem vyšší, než kolik musel Strnad a jeho partner René Matera investovat.

Kovosvit součástí impéria

V pátek přidal Strnad do svého impéria další firmu, letos již pátou. Jeho společnost Industry Innovation získala po tvrdém vyjednávání firmu Kovosvit MAS Sezimovo Ústí. Ta se dostala do velkých finančních problémů pod vedením majitele Františka Komárka. Industry Innovation nepatří do zbrojařské skupiny Czechoslovak Group, ale jejím vlastníkem je přímo Strnad.

Před tím, než společnost Czechoslovak Group koupila podíl v Tatře, se soustředila pouze na obranný průmysl. Taktéž se jí změnil název, původně se jednalo o Excalibur Group.

mm

Autor: Ivo Mahler

Miluji obchodování na trzích a vše kolem toho. Když jsem se poprvé seznámil s CFD deriváty, byl jsem očarován možností obchodovat velké objemy s relativně malým kapitálem. Tak jako v životě je ale nahoře i dole, takže byly doby lepší i horší. Nyní se již považuji za zkušeného obchodníka, který neobchoduje srdcem, ale rozumem. Když neobchoduji, rád píši články sem na Investomanii, vzdělávám se nebo se toulám přírodou.
Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *