DomůZprávyVývoj kurzu dolaru

Vývoj kurzu dolaru

Publikováno

Kurz eura a dolaru pokračuje ve svém razantním poklesu. Úrovní kolem 1,05 jsme mohli být svědky naposledy v roce 2003! Co bude následovat?

Kurz dolaru vůči euru
Měsíční svíčkový graf trhu EUR/USD, trh spadl až k úrovním z ledna roku 2003.

Dolar posiluje na všech trzích. Ekonomika USA se zdá být ve velmi dobrém stavu, zvláště pak zprávy z amerického trhu práce a očekávané zvýšení úrokových sazeb jsou zdrojem posilování americké měny.

Na druhé straně ekonomika Eurozóny stále nevyřešila své problémy. Bylo zahájeno kvantitativní uvolňování, navíc jsme svědky výroků řeckých politiků, které naznačují, že problémy jen tak nezmizí.

Nahlédněme na trh EUR/USD metodou triple screen. Triple screen používáme pro lepší orientaci v čase a cenách. Pro tentokrát použijeme graf měsíční, týdenní a denní. Indikátory jsou exponenciální moving avarage(50, 100, 200) a stochastic.

Kurz dolaru vůči euru tripple screen
Pohled na trh pomocí triple screen.

Vidíme, že trh je velmi rozjetý. Na všech grafech vidíme jasný trend dolním směrem. Fundamentálně máme prostor pro další pohyb dolů. Nicméně měli bychom brát v potaz i možnou korekci. Jistě bude mnoho obchodníků, kteří budou chtít ukončit své pozice, respektive prodat dolary s (pravděpodobně velkým) ziskem. Pokud se přidají i obchodníci, kteří věří v růst eura, korekce může být znatelnější.

Zítra 12. 3. máme opět den bohatý na vyhlašování makro-ekonomických zpráv. Zde největší roli sehraje projev prezidenta ECB Maria Draghi. V tomto období, kdy je trh pod větším vlivem emocí, jeho projev s vysokou pravděpodobností nějakým způsobem ovlivní trh.

makroekonomické události pro 12.3.2015
Rozpis vyhlašování makro-ekonomických zpráv pro 12.3. Projev prezidenta Draghi v 9:00.

Předpokládáme, že trh bude reagovat. Následuje pátek, pondělí a částečně úterý, kdy je menší množství zpráv z ekonomiky. Předpoklad je, že v tyto dny by se pohyb měl zpomalit a trh na krátkou dobu uklidnit před dalšími razantnějšími pohyby. V tuto dobu můžeme počítat s pravděpodobností krátkodobého pohybu do strany.

Chcete zkusit obchodovat s dolarem na finančních trzích bez rizika? Díky spolupráci s ČNB licencovaným brokerem Plus500 vám přinášíme jedinečnou příležitost, jak na to.

Stačí kliknout na odkaz níže, zvolit „Skutečné peníze“, vložit email, heslo a telefonní číslo, po jehož SMS ověření dostanete skutečných 500 Kč k obchodování.

>>> Obchodovat s dolarem v Plus500 < <<

Nejnovější zprávy

Netflix jde po sdílených heslech a zároveň snižuje ceny. Ceny akcií přesto padají.

Oblíbená streamovací platforma Netflix opět šokuje své uživatele. Poté, co před několika měsíci v USA a na západních trzích zvyšovala ceny za předplatné až...

Nvidia poodkryla další ziskovou vertikálu navázanou na umělou inteligenci, akcie reagují téměř dvojciferným růstem

Horečka okolo umělé inteligence zažehnutá nedávným vypuštěním Chat GPT od OpenAI mezi širokou veřejnost způsobila doslova hon po titulech, které s touto technologií mají...

19 z 20 lidí nenachází v Apple TV + hodnotu úměrnou ceně služby

Apple má problém. Jeho streamovací službu Apple TV+ má již několikátý rok po sobě pouze cca 22% majitelů iPhonů a procento ne a ne...
Ivo Mahler
Ivo Mahler
Miluji obchodování na trzích a vše kolem toho. Když jsem se poprvé seznámil s CFD deriváty, byl jsem očarován možností obchodovat velké objemy s relativně malým kapitálem. Tak jako v životě je ale nahoře i dole, takže byly doby lepší i horší. Nyní se již považuji za zkušeného obchodníka, který neobchoduje srdcem, ale rozumem. Když neobchoduji, rád píši články sem na Investomanii, vzdělávám se nebo se toulám přírodou.

5 KOMENTÁŘE

 1. Momentální situaci nějak nerozumím. Ceny akcií se propadají,
  důvodem je špatný odhad čínské ekonomiky. US dolar se propadá, údajně USA prosperuje. Takže celé dění na světových
  trzích nemá žádnou logiku a nebo je to jedna velká lež. Strašilo
  se s Řeckem, nyní se říká, že Řecko s globálního hlediska je
  bezvýznamné ale Čína má vliv na celosvětový vývoj. S tím
  souhlasím ale jak s Čínou souvisí US dolar to nechápu.
  Špelina

  • Provázanost US dolaru a čínského Yuanu je více než velká, jelikož USA je největší odbytiště pro čínský export. Jedno vysvětlení oslabení dolaru by mohlo být takové, že kvůli oslabení yuanu vzrostl čínský export, díky čemuž do země přitéká více dolarů, které se poté směňují za yuany a tím klesá hodnota dolaru, protože je ho na forexovém trhu najednou o něco více, nežli předtím. Ovšem s tím, jak padají akciové tituly se nezdá úplně pravděpodobné, že by oslabení yuanu o tolik zvýšilo export do USA, takže důvod je spíš ten, že vzniká tak trochu panika a pokud se objevují problémy v číně, investoři se obávají, že se to přenese částečně i do USA, jelikož tamní ekonomika je významně závislá na importu z číny. Například veškerá elektronika Apple se vyrábí v číně, a Apple je největší US korporace, tj. provázanost je zde opravdu velká.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Testy společností